12 Sierpień 2020 05:56:21
Nawigacja
Kontakt z administracją
Strona główna
Forum
Artykuły
Newsy
Linki
FAQ
Regulamin
Galeria zdjęć
Szukaj
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Regulamin
Czat
Filmy - zdrowie
DevLOGs
Event Calendar
Ostatnie artykuły
Składniki kosmetyków...
Bóle mięśniowe, staw...
Funkcje układu trawi...
Katar (też sienny)
Chore zatoki
Anemia
Syndrom chronicznego...
Eksperci: Cytologia ...
Na suchy i mokry kaszel
Strzelanie w stawach
Tajemnica bursztynu
Miażdżyca Tętnic
Pomoc w problemach z...
Czego lekarz zwykle ...
Wpływ cukru i miodu ...
Polecane Strony

Natura to zdrowie

Przepisy z Forum

Zdrowie w naturze

Artykuły: Artykuły o zdrowiu
Miażdżyca Tętnic
Miażdżyca Tętnic - Zioła
Powstawanie blaszki miażdżycowej w swietle naczyń wieńcowych jest przyczyną choroby niedokrwiennej serca. Wyróżniamy różne postaci choroby niedokrwiennej: dławica piersiowa stabilna (angina pectoris stabilis), dławica piersiowa niestabilna (angina pectoris instabilis), zawał serca (infarctus cordis) i nagła śmierć sercowa.

Na suchy i mokry kaszel

Na suchy i mokry kaszel

(patrz: kaszel również wyżej w literce K post Nr.5) Kaszel 2-3 suszone figi zalać szklanką mleka i zagotować. Pić szklankę ciepłego płynu dwa razy dziennie. Sok z marchwi zmieszać z mlekiem w proporcji 1:1. Dodać łyżeczkę miodu. Pić kilka razy dziennie 1 łyżkę stołową. Grzaniec piwny Podgrzewaj w garnuszku pół litra piwa. Do mocno ciepłego dodaj 3 łyżki miodu lipowego lub spadziowego. Wymieszaj i wypij przed snem. Tylko dla dorosłych. 1_win Można dodać kilka goździków, ja tak robiłam.

Nadciśnienie Tętnicze
Nadciśnienie tętnicze
Nadciśnienie tętnicze jest czynnikiem ryzyka w udarach i zawale serca. Często przebiega bezobjawowo, dlatego zasadnicze znaczenie mają badania przesiewowe dużych populacji. Czym jest nadciśnienie tętnicze? Im wyższe jest ciśnienie tętnicze, tym większe jest prawdopodobieństwo powikłań. Definicja nadciśnienia jest trudna ze względu na rozkład wartości ciśnienia w populacji

Naturalna apteka
Naturalna apteka
Ludzie odkryli leczniczą moc ziół już tysiące lat temu. Najprawdopodobniej pierwsi byli starożytni Egipcjanie, nie mamy jednak 100% pewności czy ludzie jaskiniowi nie posługiwali się już tą naturalną metodą leczenia. Niezależnie od tego kto był pierwszy, odkąd odkryto, że w niektórych roślinach jest zawarta substancja lecznicza, ludzie nieustannie poszerzali swoją wiedzę na temat uzdrawiającej mocy roślin odkrywając coraz to nowe ich gatunki, które po spożyciu poprawiały zdrowie lub leczyły określone schorzenia.

Odkwaszanie organizmu nowe podejście do chorób przewlekłych
Odkwaszanie organizmu nowe podejście do chorób przewlekłych
Większość schorzeń w tym chorób przewlekłych takich jak reumatyzm, zawał serca, nowotwory, migreny, cukrzyca, kamica nerkowa, kamienie w woreczku żółciowym, dna moczanowa powstają wskutek zakwaszenia organizmu. Kiedy złe samopoczucie staje się nieodłącznym towarzyszem naszego życia i nie skutkuje przyjmowanie tabletek, większość z nas zaczyna szukać przyczyny. Jednym z pierwszych działań, które podejmujemy, jest zrobienie analizy krwi i moczu. I co się okazuje? Wyniki badań są dobre, a nasze samopoczucie ciągle pozostawia dużo do życzenia.

Odżywianie komórkowe
Odżywianie komórkowe Co to jest Odżywianie komórkowe? oraz jakie może mieć znaczenie dla zdrowia mojego i mojej rodziny? Większość z nas, myśląc o zasadach zdrowego odżywiania, przypomina sobie zazwyczaj wytyczne stworzone przez instytucje służby zdrowia, mówiące, że powinniśmy unikać w naszej diecie nadmiernych ilości składników, które mogą powodować nadwagę i stanowią zagrożenie dla układu krążenia prowadząc do zawału serca lub udaru mózgu. Większość tych wskazówek zaczyna się od "nie". Nie jeść za dużo czerwonego mięsa. Ograniczyć ilość tłuszczów. Nie spożywać dużych ilości cukru, soli itd.. Pomimo tego, że to bardzo dobre rady, często słychać pytania, co w takim razie powinniśmy jeść i w jaki sposób możemy mieć pewność, że mamy pod dostatkiem podstawowych substancji odżywczych takich jak witaminy, składniki mineralne, proteiny i pierwiastki śladowe.

Pomoc w problemach z pęcherzem
Pomoc w problemach z pęcherzem
Słońce, basen, rzeka Już niebawem pora urlopów i wypoczynku. Niestety lato, poza wszelkimi przyjemnościami, to także czas sprzyjający infekcjom dróg moczowych. Zimna woda, mokry kostium kąpielowy, mogą sprzyjać przeziębieniu pęcherza i zakażeniom układu moczowego w czasie wakacji.


Reumatyzm
Reumatyzm Reumatyzm to ból stawów lub mięśni niespowodowany urazem czy też zakażeniem bakteryjnym, lecz nieznanym czynnikiem wewnętrzno lub zewnętrznoustrojowym u osób z predyspozycją genetyczną. W miarę postępu choroby następuje powolne niszczenie struktury stawów zapoczątkowane w torebce stawowej. Znane są liczne sposoby leczenia tej choroby, stanowiącej trudny i nierozwiązany dotąd problem ogólnospołeczny w skali światowej. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi zwraca się ku niekonwencjonalnym metodom leczenia, szukając tam pomocy i ulgi w cierpieniu.

Rola wapnia w organizmie człowieka
Rola wapnia w organizmie człowieka
To właśnie wapń zmusza mięśnie do kurczenia się i rozkurczania. Uczestniczy w tym procesie 1% wapnia zawartego we krwi. Życie nasze w dużym stopniu zawdzięczamy działaniu wapnia, ponieważ wszystko w naszym organizmie oparte jest na kurczeniu i rozkurczaniu -mięśnie, serce, jelita, oczy itd. Miliardy jonów wapnia wchodzą do komórek i wychodzą z nich, a my dzięki temu żyjemy. Jeden procent Ca we krwi to bardzo mało, dlatego organizm magazynuje go w kościach, zębach, paznokciach, włosach. Niedobór wapnia w kościach odczuwamy najszybciej bo gdy brakuje wapnia we krwi, organizm pobiera go z kości.

Składniki kosmetyków podejrzane o udział w rozwoju raka piersi
Składniki kosmetyków podejrzane o udział w rozwoju raka piersi
Parabeny, związki stosowane jako konserwanty w kosmetykach, produktach farmaceutycznych oraz żywności gromadzą się w tkance sutka i nie można wykluczyć, że mają udział w rozwoju raka piersi oceniają naukowcy brytyjscy, na podstawie swoich najnowszych badań. Artykuł na ten temat zamieszcza pismo Journal of Applied Toxicology. Obecność danej substancji chemicznej w tkance nie oznacza jeszcze, że przyczynia się ona do rozwoju raka. Ale skoro okazuje się, że związki te wnikają do ludzkiego gruczołu, sutkowego konieczne jest przeprowadzenie dalszych badań, aby ocenić, czy ich obecność ma jakieś negatywne skutki - wyjaśniła PAP kierująca najnowszymi badaniami dr Philippa Darbre z University of Reading w Anglii. Według niej, problem z parabenami polega na tym, że mogą one naśladować działanie żeńskiego hormonu płciowego estrogenu, który pobudza rozwój i wzrost wielu guzów piersi.

Strzelanie w stawach

Strzelanie w stawach

Strzelanie w stawach pojawia się już u ludzi młodych. Co z tym robimy? Ano nic. Problem po prostu bagatelizujemy sądząc, że w stawach po prostu musi strzelać. To nieprawda.

Dzieje się tak wskutek niedożywienia. Dosłownie. Źle się odżywiamy przez co organizm nie jest w stanie wytworzyć odpowiednich ilości substancji "smarujących" stawy, a nam od najmłodszych już lat towarzyszy strzelanie i nawet nie wykazujemy z tego powodu żadnego zakłopotania. W końcu - większości z nas coś tam w stawach strzela.Syndrom chronicznego zmęczenia
Syndrom chronicznego zmęczenia

CFS - Chronic Fatigue Syndrome

W zaawansowanym stadium, w dużej mierze 
 są obłożnie chorzy - CFS

"Syndrom chronicznego zmęczenia" (CFS = zespół przewlekłego zmęczenia) charakteryzuje się wyniszczającym psychicznym i fizycznym zmęczeniem (wyczerpaniem) i innymi, różnice indywidualne są w objawach.

Zmęczenie trwające co najmniej 6 miesięcy i doprowadzające do poważnego zmniejszenia wydajności w stosunku do wcześniejszych przyzwyczajeń. Jak sama nazwa wskazuje, stanowi tylko część zmęczenia CFS.

Objawy choroby to ból głowy, ból gardła, bóle mięśni i stawów, zaburzenia koncentracji i zaburzeniami pamięci, trudności z zasypianiem (brak snu), wrażliwość węzłów chłonnych, układu nerwowego, drżenie i mrowienie mięśni, depresja, szum w uszach, zaburzenia wzroku, alergie, stany podgorączkowe i stałe pogarszanie się stanu na wysiłek a także wiele innych.Sąd nad zdrowiem
Sąd nad zdrowiem
Leki są oficjalnie czwartą przyczyną zgonów na świecie, a około 87% produktów chemicznego przemysłu farmaceutycznego nie ma udowodnionego skutecznego eliminowania przyczyny choroby.

Część z nich działa na efekty, powodując przy okazji wiele skutków ubocznych. Leki" te mają jednak jedną ogromną zaletę. W przeciwieństwie do zwalczanych, skutecznych, nieszkodliwych naturalnych medykamentów można je patentować, co pozwala zarabiać setki miliardów złotych na wpędzanych w nieznane wcześniej schorzenia i ogłupianych społeczeństwach. W niektórych przypadkach koszt ich produkcji jest tak niski, że nie wypada sprzedawać ich za mniej niż setki czy tysiące razy więcej.Tajemnica bursztynu
Tajemnica bursztynu O dobroczynnym oddziaływaniu bursztynu na ustrój można przekonać się osobiście. Faktem jest że w czasie grasującej grypy można zabezpieczyć się przed nią, wypijając codziennie rano szklankę herbaty do której dodano 3 krople nalewki bursztynowej, a nacieranie nalewką pleców i piersi obniża skutecznie temperaturę przy stanach podgorączkowych i przynosi ulgę przy zapaleniu płuc i oskrzeli.

Wpływ cukru i miodu na zdrowie człowieka
Wpływ cukru i miodu na zdrowie człowieka
...Cukier jest bardzo kaloryczny, a co za tym idzie bardzo tuczący, odkłada się w postaci tłuszczu w biodrach lub w talii, to tzw. puste kalorie... Nadmierne spożycie cukru ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. Na zachodzie został uznany za niebezpieczną substancję i zapisany w księdze niebezpiecznych potraw, na drugim miejscu po narkotykach.

Cukier jest bardzo kaloryczny, a co za tym idzie bardzo tuczący, odkłada się w postaci tłuszczu w biodrach lub w talii, to tzw. puste kalorie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Natura to zdrowie

Zdrowie w naturze

Statystyki reklamowe