Jod – zabójca czy sprzymierzeniec?

Jod – zabójca czy sprzymierzeniec?

Jod – zabójca czy sprzymierzeniec? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy mieć świadomość, że jod występuje w dwu postaciach:

media.artelis.pl/articles/785/73292/ikona_man_1734916_640.jpg

  • forma jodu organiczna – radioaktywna
  • forma jodu nieorganiczna – pozbawiona radioaktywności

Tutaj będzie mowa wyłącznie o formie jodu nieorganicznej – nieradioaktywnej.

JOD – UNIWERSALNY SKŁADNIK ODŻYWCZY W MEDYCYNIE ( NIEORGANICZNY)

Dr. Guy Abraham – Podręczniki medyczne zawierają kilka istotnych fragmentów dezinformacji o niezbędnym elemencie, jakim jest jod, które mogą przyczynić się do powstania więcej ludzkiego cierpienia i śmierci, niż w obu wojnach światowych łącznie.

Jod – zabójca czy sprzymierzeniec?


  • forma jodu organiczna – radioaktywna
  • forma jodu nieorganiczna – pozbawiona radioaktywności


Tutaj będzie mowa wyłącznie o formie jodu nieorganicznej – nieradioaktywnej.

JOD – UNIWERSALNY SKŁADNIK ODŻYWCZY W MEDYCYNIE ( NIEORGANICZNY)


Dr. Guy Abraham – Podręczniki medyczne zawierają kilka istotnych fragmentów dezinformacji o niezbędnym elemencie, jakim jest jod, które mogą przyczynić się do powstania więcej ludzkiego cierpienia i śmierci, niż w obu wojnach światowych łącznie.


Obecna sytuacja w jakiej znaleźliśmy się w na samym początku 21 wieku, wymaga szybkich i gruntownych zmian w medycynie, nie tylko w powszechnej alopatycznej, ale również w alternatywnej. Świadomość tworzy się wokół konkluzj, że większość ludzi dzisiaj cierpi na przewlekłe zatrucia. To nie tylko fakt, że fala toksycznych chemikaliów rośnie i zbiera się w naszych komórkach i krwi. Wyrządza szkody fizjologiczne, emocjonalne oraz sieje spustoszenie psychiczne. Nstąpił też spadek jakości i ilości kluczowych składników odżywczych, jakie są spożywane. Jod jest tego doskonałym przykładem w dzisiejszym świecie. Ostatnią rzeczą, którą chcesz, żeby Ci brakowało – to jod.

JOD JEST WYKRYTY W KAŻDYM ORGANIE I TKANCE TWOJEGO CIAŁA

Możemy dyskutować o optymalnej dawce, ale powinniśmy znaleźć szybkie porozumienie, co do tego, że jod jest absolutnie konieczny dla zdrowej tarczycy, jajników, piersi i prostaty. Obok zwiększonego ryzyka zachorowania na raka piersi u kobiet, spowodowanego niedoborem jodu, istnieją przekonujące dowody, że niedobór jodu zwiększa ryzyko zachorowania na raka tarczycy. Są to tylko niektóre z powodów, żeby zainteresować się jodem.

W dobie zwiększonego narażenia na substancje toksyczne, potrzebujemy więcej a nie mniej jodu, ponieważ ma bardzo specyficzny efekt przeciwko takim powszechnym truciznom jak fluor, brom oraz w mniejszym stopniu pomaga w eliminowaniu ołowiu i rtęci z organizmu. Dr. Sebastiano Venturi, w książce “Evolution of Dietary Antioxidants: Role of Iodine“, wyjaśnia, że jod jest ważnym antyoksydantem i induktorem apoptozy z anty-nowotworowym i przeciw miażdżycowym działaniem. Kiedy suplementujemy jod, widzimy zwiększoną aktywność antyoksydacyjną oraz zwiększoną aktywność funkcji systemu immunologicznego.

Dr Guy Abraham – Zalecana dzienna ilość(RDA) jodu jest wystarczająca, aby zapobiec rozszerzaniu się tarczycy.Tak samo jak RDA witaminy C, która jest dziś wystarczająca na tyle, by zapobiegać szkorbutowi. Ale nie na tyle, aby zapobiec /pre scurvy syndromes/ lub chorobie sercowo-naczyniowej.


Poddaliśmy 83-letnią kobietę orto-jodo suplementacji, na 6 miesięcy po 50 mg jodu dziennie. Rezultaty były następujące: ogromny wzrost energii, wytrzymałości, dobrego samopoczucia, pamięci. Po sześciu miesiącach jej skóra zaczęła się złuszczać, a nowa warstwa wyglądała młodziej. Kobieta była zdumiona swoim nowym wyglądem. Z naszego doświadczenia wynika, że starsze kobiety (szczególnie po 65 roku życia) zauważyły większe zmiany, zarówno fizyczne jak i mentalne. Dr Abraham jest endokrynologiem, zwolennikiem ruchu, który propaguje użycie jodu, jako bezpiecznego i skutecznego lekarstwa.

„Tkanka piersi charakteryzuje się powinowactwem z jodem. Niedobory jodu powodują mastopatie z guzkami, powiększanie się cyst, ból i tkankę bliznowatą.”


Doktorzy Abraham, Flechas i Brownstein przebadali ponad 4000 pacjentów przyjmujących jod w dziennych dawkach od 12,5 do 50 mg, a u tych z cukrzycą do 100 mg dziennie. Odkryli oni, że jod odwraca skutki mastopatii. Pacjenci z cukrzycą przyjmujący jod potrzebują mniej insuliny. Pacjenci z niedoczynnością tarczycy mniej leków na tę chorobę. Ustępują symptomy fibromalgii, a pacjenci z migrenami przestali je miewać. Możemy się spodziewać jeszcze lepszych wyników przy podawaniu jodu z chlorkiem magnezu. Większość lekarzy i chirurgów widzi jod w wąskiej perspektywie, co jest jedną z największych tragedii alopatycznej medycyny.

Większość osób z branż związanych ze zdrowiem, to chemiczni terroryści w przebraniu. Ignorują nagromadzenie toksyn w naszej populacji, którzy nie mają zamiaru poinformowania ludzi o tym zagrożeniu i możliwych rozwiązaniach. Idealnym przykładem w tym wypadku jest rtęć. Rtęć jest toksyczna bez względu na źródło, z jakiego dostaje się do naszego organizmu. Jednak dentyści nadal jej używają, co sprawia, że współczesna era może być nazwana erą medycznego i dentystycznego barbarzyństwa.

Lubimy myśleć, że jesteśmy inteligentnymi ludźmi, zaawansowaną rasą. Jednak jak widać, ci, którzy powinni być najlepsi i najbardziej inteligentni z nas (lekarze) trują młodych i starych rtęcią. To, co robią i czemu jednocześnie zaprzeczają, jest więcej niż przestępstwem. W dodatku ci sami urzędnicy służby zdrowia, nie znają zastosowania podstawowych lekarstw takich jak jod, chlorek magnezu czy wodorowęglanu sodu. Oraz innych substancji, które codziennie ocalają ludzkie życia. Dla większości lekarzy jod to tylko antyseptyk, który dezynfekuje wodę pitną i zapobiega infekcjom związanym z ranami chirurgicznymi.

Wiedzą, że tarczyca potrzebuje go, aby wytwarzać swoje hormony i to wszystko. Według doktora Goerge’a Flechasa wielu jego pacjentów cierpiących na cukrzycę, mogło zmniejszyć swoją dawkę insuliny i lekarstw na cukrzycę, po uzupełnieniu niedoborów jodu. Rozwiązanie wielu problemów jest tuż przed naszymi oczami. Medyczna tajemnica, która ujawni nam naszą ignorancję dotyczącą ogromnego znaczenia minerałów w naszym życiu. Naukowcy medyczni i nie tylko, mogą wyjaśnić, dlaczego cukrzycy i inni chorzy mogą wiele zyskać z intensywnej suplementacji jodem. Ale czy urzędnicy medycyny alopatycznej będą tego słuchać? Wątpię.

Dr David Miller – Jod jest potrzebny w mikrogramach dla tarczycy, oraz piersi i innych tkanek, a w celach terapeutycznych może być używany w gramowych ilościach .


Nieorganiczny, nieradioaktywny jod / jodek jest niezbędnym składnikiem odżywczym, a nie lekarstwem. Dlatego ciało posiada mechanizm metaboliczny wykorzystujący nieorganiczny jod korzystnie, skutecznie i bezpiecznie. Jod jest równie bezpieczny jak chlorek magnezu, z zapisem sięgającym do 180 lat wstecz stosowania w medycynie. Opublikowane dane potwierdzają bezpieczeństwo nawet gdy był stosowany u pacjentów z dolegliwościami płucnymi w ilościach cztery większych niż rekomendowane dzienne zapotrzebowanie (RDA US) . Kiedy pacjenci spożywali od 12,5 do 50 mg jodu dziennie, wyglądało, że ciało zaczęło bardziej reagować na hormony tarczycy. Optymalne spożycie jodu w ilości dwa razy większej niż poziom jodu potrzebny do kontroli wola mogą być wymagane do jodowania receptorów hormonalnych.

Dr Bryce Vickery – Jod pomaga nam wykorzystać nasze białka prawidłowo. Według wszelkiego prawdopodobieństwa osoba z niedoborem jodu może mieć niedobory białkowe.


Jod jest niezbędnym składnikiem w syntezie hormonów tarczycy. Więc jeśli go brakuje, synteza białek będzie zaburzona. Hormony tarczycy mają dwa główne efekty fizjologiczne. Zwiększają on syntezę białek w prawie każdej tkance ciała oraz zużycie tlenu wprost zależnego od Na+K+ ATPase (pompa sodowa Na). Tarczyca potrzebuje jodu do syntezy tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3). To hormony, które regulują metabolizm i kierują wzrostem i rozwojem. Hormony tarczycy są niezbędne do życia, jako, że regulują podstawowe reakcje biochemiczne. Szczególnie syntezy białka i aktywność enzymatyczną w narządach docelowych, takich jak mózg, mięśnie, serce, przysadka i nerki, w ten sposób jod jest niezwykle ( ogromnie) ważny dla rozwoju płodu .

Uszkodzenia transportu jodu może być skorygowane, w części, przez podawanie racjonalnie dużych dawek kwasu askorbinowego lub bardziej naturalnej witaminy C.

Hormony tarczycy są syntetyzowane w komórkach pęcherzykowych tarczycy. Pierwszy krok do syntezy hormonów jest import jodku do komórek pęcherzykowych. Hormon tarczycy reguluje syntezę białek mitochondriów przez stymulację syntezy mitochondrialnych modulatorów syntezy białek. Ponadto modulatory w tkankach specyficznych (stymulujące w wątrobie i hamujące w nerkach) mogą być wytwarzane przez hormon. Pełna samowystarczalność jodowa ciała ma duże znaczenie do zwalczania skutków ubocznych leków i hormonów tarczycy (Synthroid, itp.).

Długotrwałe stosowanie tych leków wiąże się z wyczerpaniem poziomu jodu z tarczycy i innych tkanek ciała, jak również zwiększa występowanie raka. Wszyscy pacjenci tarczycy powinno być na terapii jodem. Jod jest potężnym podstawowym składnikiem odżywczym, z szerokimi efektami leczniczymi, a sto lat temu był powszechnie używany przez większość lekarzy. Od 1900 do 1960 prawie każdy lekarz w USA używał roztwór Lugola (jod) w swojej praktyce zarówno niedoczynności jak i nadczynności tarczycy, a także w wielu, wielu innych przypadkach. Wszystkie z doskonałymi wynikami. W rzeczywistości, jod uznano za panaceum na wszystkie ludzkie bolączki.

Laureat Nagrody Nobla dr Albert Szent Györgi (1893 – 1986), lekarz, który odkrył witaminę C, pisze: – Kiedy byłem studentem medycyny, jod w formie KI (jodku potasu) był uniwersalnym lekiem, nikt nie wiedział co robił, ale robił coś i robił coś dobrego.


Dziś wiemy, co robi jod i jak bardzo może pomóc ludziom, ale nowoczesna medycyna alopatyczna śpi i pozwala ludziom cierpieć i umierać z powodu z jego braku.


JOD JEST STRAŻNIKIEM GRUCZOŁU SUTKOWEGO

Dr Robert Rowen – Rozważając każdy przypadek torbieli piersi – jod ma również niezwykły wpływ leczniczy na torbiele jajników.Choć mało, kto wie, że obrzęk jajników jest stanem analogicznym do wola, kiedy tarczyca pęcznieje w odpowiedzi na niedobór jodu. Rezultatem woli często są zaburzenia hormonalne prowadzące do niedoczynności tarczycy. W przypadku Zespołu Wielotorbielowatych Jajników (PCOS ) głodowanie jajników powoduje, że stają się pęcherzykowate, obrzęknięte i ostatecznie nie będące w stanie regulować syntezą ich hormonów prowadzącą do braku równowagi i niepłodności. Badania rosyjskie śledzące mastopatie również odkryły, że im większy jest niedobór jodu, tym większa liczba torbieli w jajnikach.

Od 1928 znane było to, że stężenie jodu w jajniku jest wyższe, niż w każdym innym organie z wyjątkiem tarczycy. Dr Browstein odkrył w swoich badaniach z dużymi dawkami jodu, że torbiele na jajnikach stawały się mniejsze i zaczęły znikać. Odkrył również, że libido u kobiet i mężczyzn wzrosło. Wystarczająca ilość jodu może nie tylko uregulować dysfunkcje tarczycy, może pomóc w szeregu zaburzeń działania gruczołów, a także szerokim zakresem działania przeciwko wewnętrznym jak i zewnętrznym bakteriom, grzybom i wirusom. Jod ma wiele nie endokrynologicznych efektów biologicznych, oraz odgrywa rolę w fizjologii reakcji zapalnej.

Jodki zwiększają ruch granulocytów do obszarów zapalenia oraz poprawiają fagocytozy bakterii przez granulocyty i zdolność granulocytów do zabijania bakterii. Dr Robert Rowen informuje, że jod zmniejsza aktywność lipoprotein. Gdy ich poziom jest podniesiony, białko to może prowadzić do nadmiernej krzepliwości krwi i choroby naczyniowej. Jod z powodzeniem był stosowany przy bólach głowy, tworzeniu bliznowców, przyusznych kamieni kanałowych, chorobie Peyroniego i przykurczów Dupuytrena . Dawki do sześciu razy wyższe niż zalecane dzienne spożycie były bezpiecznie stosowane miesiącami, do zwalczania nadmiernego śluzu w przewlekłych chorobach płuc.

Odkrył również, że jod znajduje się w dużych ilościach w mózgu ( w obszarach mózgu związanych z chorobą Parkinsona) i ciała rzęskowego oka, potencjalny czynnik w jaskrze. W 1860 pewien francuski lekarz błędnie podał jodynę, gdy miał zamiar dać naparstnicę kobiecie z chorobą Gravesa. Wyzdrowiała w ciągu trzech tygodni. Gdy odkrył swój błąd, powrócił do naparstnicy, a jej objawy wróciły. Przestawił się na jodynę i uzyskał remisje. Występowanie niedoboru jodu w chorobie sercowo-naczyniowej jest częste. Niedobór hormonu tarczycy w układzie krążenia może charakteryzować się zmniejszoną kurczliwością mięśnia sercowego i zwiększeniem obwodowego oporu naczyniowego, jak i ze zmianami w metabolizmie lipidów.

Badania przeprowadzone na 42 pacjentach z chorobą sercowo-naczyniową podzielono na 5 podgrup ze względu na obecność nadciśnienia, zastoinowej niewydolności serca, kardiomiopatii niedokrwiennej, dysfunkcji i zaburzeń rytmu serca. Gdy badano stężenie jodu w moczu, najbardziej zmniejszyło się w grupie z arytmią i zastoinową niewydolnością serca. Podwyższony poziom TSH odkryto u 3 pacjentów i podwyższony metabolizm lipidów (cholesterol, trójglicerydy) związanych z wszystkimi podgrupami bez arytmii.

Badacze doszli do wniosku, że suplementacja jodu może zapobiec pogorszeniu wpływu niedoboru jodu na choroby układu krążenia. Jod dokonał skoku w historii medycyny, gdy szwajcarski lekarz, Dr Jean François Condet ogłosił, że jod może zmniejszyć wola (powiększenie tarczycy). W tym momencie narodziła się współczesna medycyna, ponieważ po raz pierwszy mamy konkretną chorobę, którą możemy uśmierzyć konkretnym leczeniem. To jest najbardziej ironiczne, że pierwszy krok alopatycznej medycyny poszedł w kierunku chemicznego jodu medycznego, a nie żywieniowego minerału (jodu) powszechnie występującego w morzu.

JOD, RAK I DYSPLAZJA

Liczne badania wykazały zależność, pomiędzy niskim spożyciem jodu a dysplazją sutka, u kobiet jak i zwierzą laboratoryjnych.


Dr. David Derry mówi, ” Płyn Lugola czyli wodny roztwór jodu był stosowany przez lekarzy od 200 lat. Jedna kropla (6.5mg w jednej kropli) roztworu Lugola dziennie w wodzie, sokach albo mleku stopniowo eliminuje pierwszą fazę rozwoju raka zwanego dysplazją sutka, a nowy nie jest w stanie się rozwinąć. Także zabija nieprawidłowe komórki pływające w organizmie w miejscach odległych od pierwotnego raka. Oczywiście ta metoda wydaje się działać na raka prostaty, jako że rak prostaty jest podobny do raka piersi w wielu aspektach. W rzeczywistości pomoże w większości nowotworów. Ponadto większe dawki jodu są konieczne dla zapalnego raka piersi. Wiemy, że duże dawki jodu dożylnie nie są szkodliwe co sprawia, że należy się zastanowić, jaki wpływ będzie to miało na rozwój raka”

Ponieważ niedobór jodu powoduje zwiększone wychwytywanie go przez tarczyce, niedobór jodu w każdym wieku sprawia, że tarczyca jest bardziej wrażliwa na promieniowanie indukowane, co może prowadzić do raka tarczycy.Jod odgrywa kluczową role w organizmie w systemie eliminacji przez wywoływanie apoptozy lub tzw zaprogramowanej śmierci komórki, a to jest ważne, ponieważ proces ten ma kluczowe znaczenie w rozwoju i wzroście oraz niszczeniu komórek, które stanowią zagrożenie dla integralności organizmu jak komórki nowotworowe i komórki zainfekowane wirusami.

Dr. Donald Miller Jr. – Kobiety z wolami (widoczne, nienowotworowe rozszerzenia tarczycy) z powodu niedoboru jodu stwierdzono, że mają trzy razy większą częstotliwość występowania raka piersi. Wysokie spożycie jodu jest związane z niską częstotliwością występowania raka piersi, a niskie spożycie z wysoką częstotliwością występowania raka piersi.


Jod jest bardzo ważnym składnikiem odżywczym w podstawowym odniesiu do zdrowia i leczenia ludzi. Tak więc jod jest istotny dla życia, a jego niedobory powodują cierpienie z powodu róznych schorzeń ( w tym raka), które są trudne w śledzeniu z powodu tego śladowego minerału. Przynajmniej 20 lat wstecz jod był uznawany za o wiele bardziej ważny, do tego stopnia że dodawano go rutynowo do chleba jako suplement. Jak prawdopodobne jest to że osoby chorujące na raka mają niedobór jodu?

W badaniu na 60 pacjentach z rożnymi typami raka, podawano im jod a następnie sprawdzano jego wydalanie z moczem. U wszystkich 60 stwierdzono poważne niedobory jodu w organizmie a u niektórych duże nadmiary bromu. W najlepszym przypadku pacjenci wydalali 50% dawki a w najgorszych tylko 20% dawki ( co znaczy że do 80% dawki jodu organizm zatrzymywał w sobie). Sto procent cierpiących na raka miało niedobory jodu! Zapewniam Cię, że problem dotyczy całej populacji pisze – Dr. Robert Rowen.

60 milionów japończyków spożywa codziennie około 13,8 mg elementarnego jodu i są jednym z najzdrowszych narodów na podstawie ogólnego dobrobytu i statystyk rakowych. Jod jest dostępny w małych ilościach w niektórych solach kuchennych, ale urzędnicy służby zdrowia nie uważają że większość jodu ulatnia się, leżąc w kuchni. W Stanach Zjednoczonych 45% procent gospodarstw domowych kupuje sól bez dodatku jodu, a wciągu ostanich trzech dekad ludzie którzy używali jodowanej soli kuchennej zmniejszyli jej zużycie o 65%. Amerykanie zużywają mniej jodu, gdy w rzeczywistości potrzebują go znacznie więcej.

Dr. George Flechas – Jod jest używany przez każdy receptor hormonów w organizmie.
Niedobór jodu powodu dysfunkcje hormonalne, które można zaobserwować, jeśli chodzi o praktycznie każdy hormon w organizmie.


To wyjaśnia po części, dlaczego pacjenci z cukrzycą Dr Flechasa widzą tak ogromne rezultaty. Z jakiego innego powodu pacjenci, którzy przyjmują jod mieliby zauważyć polepszenie samopoczucia, zwiększona energię i zwiększoną jasność myślenia? Kolejne skutki, to odczucie ciepła w zimnych częściach ciała, mniejsza potrzeba snu, poprawa cery i lepsze trawienie. Oczywistą odpowiedzą jest stwierdzenie, że jod jest pierwiastkiem śladowym używanym do syntezy hormonów i minerał, który odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu hormonów w receptorach hormonalnych.

Tyroksyna i Trójjodotyronina stymuluje i utrzymuje normalny rytm serca, ciśnienie krwi i temperaturę ciała. Mimo tego, że medycyna zwykle polega na TSH i innych, aby ocenić funkcjonowanie gruczołu tarczycy, o wiele bardziej dokładny w tym celu wydaje się prosty pomiar temperatury. Przez ostatnią dekadę zauważyłem, że 90 % osób miało temperaturę PONIŻEJ typowej. Po włożeniu termometru w usta rano powinien pokazywać on temperaturę 36.4 stopni Celsjusza lub wyższą. W południe około 37 stopni. Temperatura to najprostszy sposób zmierzenia metabolizmu, czyli kluczowego wskaźnika funkcjonowania tarczycy, mówi Dr Norman Shealy.

Sugeruje on dawkę 1500 mikrogramów jodu dziennie od 4 do 6 tygodni. Jeśli temperatura wróci do normy, obniż dawkę jodu do 600 mcg dziennie. Zdolności jodu do ożywienia wrażliwości hormonalnej przyczyniają się też do wrażliwości na insulinę. Dr Flechas twierdzi – Kiedy leczyłem kobietę ważącą 320 funtów (145 kg) z cukrzycą insulino-zależną nauczyłem się cennej rzeczy o roli jodu w funkcjonowaniu receptorów hormonalnych. Ta kobieta trafiła na pogotowie z poziomem cukru we krwi 1, 380 mg/dl. Potem podczas pobytu w szpitalu zaczęła przyjmować insulinę i zaczęła używać glukomierza. Miała go używać 2 razy dziennie.

2 tygodnie później gdy wróciła na kontrolę, poinformowano ją, że wyniki szpitalne pokazują, że ma mastopatie (FBD -Fibrocystic Breast Disease) i wyznaczono jej dawkę 50 mg jodu (4 tabletki). Tydzień później poprosiła ona o zmniejszenie dawki insuliny, ponieważ pojawiła się u niej hipoglikemia. Potem kobieta ta zgodnie ze wskazówkami lekarza obniżała systematycznie dawkę insuliny. 4 Tygodnie później po kontroli miałem wyniki z jej gleukometru na swoim komputerze i zauważyłem, że średni poziom cukru to 98. Pochwaliłem ją za pilne wysiłki w kontrolowaniu diety i poziomu cukru oraz dawkowania insuliny. Kiedy zapytałem ją, dlaczego nastąpiła tak duża zmiana (polepszenie) jeśli chodzi o jej cukrzycę, odpowiedziała, że to dzięki jodowi.

Dr. George Flechas – Zwiększony metabolizm zwiększa potrzebę jodu. Jeśli osoba nie przyjmuje wystarczająco dużo jodu i jednocześnie przyjmuje leki na tarczycę, jej deficyt jodu się zwiększy.


Dr Flechas zauważył dwa lata później i 35 kilo mniej, ta sama kobieta przyjmowała dawkę jodu około 50 mg dziennie. „Od tamtego czasu wykonaliśmy badanie na 12 cukrzykach i w sześciu przypadkach mogliśmy odstawić ich lekarstwa na cukrzycę. Dzienna dawka jodu wynosiła od 50 do 100 mg dziennie. Wszyscy pacjenci z cukrzycą mieli w rezultacie obniżoną dawkę lekarstw niezbędną do leczenia ich cukrzycy.

Dr. George Flechas – Brak jodu w skórze objawia się suchą skórą oraz skórą która się nie poci kiedy jest gorąco.

Każdy się zgodzi, że brak jodu w diecie powoduje szereg problemów m.in. wole, niedoczynność tarczycy, opóźnienie umysłowe, kretynizm (poważne opóźnienie umysłowe w połączeniu z deformacją fizyczną). Ludzie z niedoborem jodu cierpią na choroby fizyczne, neurologiczne, umysłowe, immunologiczne i reprodukcyjne. Jod jest ważny do odpowiedniego funkcjonowania systemu nerwowego, a dr S. Cunnane sugeruje, że jod jest głównym składnikiem odżywczym mózgu w jego ewolucji.

Niedobór jodu jest główną przyczyną problemów umysłowych. Dr Flechas twierdzi, że u noworodków jod odpowiedzialny jest za rozwój IQ dziecka. Ostatnie badania pokazują, że niedobór jodu jest prawdopodobnie źródłem zaburzeń uwagi u dzieci. Poseł Dan Burton (Indiana) powiedział: „Mamy w kraju wręcz epidemię autyzmu. Rodzice i doktorzy starają się znaleźć odpowiednie formy leczenia.” Nie zbadano jeszcze na ile jodu może pomóc dzieciom z uszkodzeniami neurologicznymi, ale jod i magnezpowinny być logicznie pierwszymi środkami, po jakie sięgną rodzice.

Jodu powinno się także używać przed, w czasie i po ciąży. Prawdopodobnie niedobór jodu jest groźnyszczególnie dla rozwijającego się embriona, a niedobory jodu u ciężarnych powodują poronienia. Niedobór jodu może spowodować nie tylko kretynizm, ale wręcz zagrozić przeżyciu dziecka. Odpowiednia dawka jodu zapewnia również ochronę przed infekcjami i skutkami ubocznymi szczepionek. W badaniu wykonanym na 617 niemowlętach od 6 tyg. do 6 miesięcy, w środowisku ubogim w jod pokazały, że te, którym dodano 100 mg oleju z jodem miały sporo niższy wskaźnik umieralności, niż niemowlęta, którym go nie podano.

To niedobory magnezu i jodu powodują zapalenie tarczycy, a nie nadmiar jodku. Niedobory jodu stwarzają ryzyko dodatkowego ryzyka reprodukcyjnego, w tym niedoczynności tarczycy i niepłodności. Niedoczynność tarczycy powoduje anowulację (brak owulacji), niepłodność, nadciśnienie ciążowe. Odpowiedni poziom jodu pomaga w odpowiedniej dystrybucji estrogenu, który jest niezbędny w odpowiednim funkcjonowaniu kobiecych hormonów płciowych. Jod przyczynia się do tworzenia testosteronu. U kobiet ten hormon odpowiada za popęd płciowy, a u mężczyzn niezbędny do funkcjonowania.

Dr John Myer – Jod jest moim lekiem z wyboru. Używam go do wszystkiego. Podawałem go dzieciom i wnukom. Mój syn miał mieć usunięte migdałki, a po tym jak spryskałam jego migdałki jodem, przestał mieć problemy z gardłem. Jak wiece jod szybko wysycha, więc nie połknął on nawet kropli. Jod zadziałał w ciągu 24 godzin po spryskaniu gardła.


Według Dr Johna Myer’a jod ma bezpośredni efekt na skurcze mięśni. Pomaga w skurczach mięśni nóg, przynosi ulgę w bólu osierdzia i ma rewelacyjny wpływ na skurcze i energię mięśni w całym ciele. Dr Myer zapewnia, że jod gra kluczową i krytyczną rolę w systemie limfatycznym i gruczołach limfatycznych. Spuchnięte gruczoły podżuchwowe zmniejszą się i zmiękną po kilku minutach po rozpuszczeniu jodowanej limonki w ustach. Jod jest efektywnym sposobem na oczyszczanie wody. Jego działanie zależy od skoncentrowania jodu, temperatury wody i długości kontaktu.

Przy przyjmowaniu jodu i innych minerałów (jod w połączeniem z selenem przynosi pozytywne zmiany w fizjologii komórek. Jod z magnezem, wspomagany chelatowaniem, pomaga w schorzeniach, na które nie pomagały inne leki. Medycyna orthomolekularna Dr Linusa Pauling’a, odnosząca się do stworzenia optymalnego molekularnego środowiska w ciele, powinna stać się kamieniem węgielnym medycyny. Jednak został zastąpiony systemem, który niszczy ludzkie życie truciznami farmaceutycznymi. Allopaci(konwencjonalni lekarze) żyją złudzeniem, że jeśli dawka trucizny w leku będzie minimalna to nie przyniesie ona krzywdy, jednak widzimy teraz tragiczne skutki ich błędów w straconych życiach.

Niedobory jodu i/lub selenu mogą zmienić dystrybucję i homeostazę (zdolność utrzymywania stałości parametrów wewnętrznych w systemie) innych minerałów.


Funkcjonowanie naszego ciała bez odpowiednich minerałów, to jak próba jechania autem bez oleju. Silniki naszego życia komórkowego i tak łatwo się psują ze względu na zanieczyszczenia powietrza, pokarmu, wody oraz leki i substancje medyczne i dentystyczne. Minerały są potężnymi lekami, ponieważ dotykają one i wpływają na najważniejsze funkcje fizjologiczne ciała. Można wręcz mówić o konspiracji, która ma na celu utrzymywanie ludzi w nieświadomości, jeśli chodzi o niedobory jodu. Ponieważ ten niedobór powoduje znaczne osłabienie naszej woli, intelektu, energii i witalności oraz podatność na problemy z tarczycą.

Brak równowagi hormonalnej, raka piersi, jajników i prostaty. Wielu dobrych lekarzy zastanawia się, dlaczego średnia dzienna dawka jodu jest ustalona na tak niskim poziomie? Dlaczego wiele poprzednich źródeł jodu zostało wymienionych na inne substancje, takie jak np. bromki czy chlorki, które zmniejszają poziom jodu i nie oferują żadnych wartości w zamian? Dr Danil Huffy mówi ostro, ale te słowa muszą paść podczas rozmowy o jodzie i związanych z nim kwestiach.

„Czy to nie dziwne, że rząd wydaje jod, jako lekarstwo przed skutkami radioaktywnego jodu, kiedy w tym samym czasie konowały – lekarze używają tego samego radioaktywnego jodu w problemach z tarczycą, aby „wyleczyć” chorobę tarczycy spowodowaną brakiem naturalnego jodu? Naturalny jodchroni gruczoły tarczycy przed destrukcyjnym radioaktywnym jodem. Jednak ten sam radioaktywny jod jest używany przez głupich lekarzy, aby niszczyć tarczyce ich pacjentów. Dlaczego lekarze przestali używać płynu Lugola, jako pewnego leku na choroby tarczycy?

Prezydent Franklin D. Roosevelt powiedział kiedyś: “Nic w Rządzie i polityce nie dzieje się przez przypadek, jeśli coś się dzieje, to było to wcześniej dobrze zaplanowane.”

Edgar Hoover powiedział: “Jednostka jest upośledzona, jeśli ma do czynienia bezpośrednio z konspiracją tak wielką, że ciężko w to uwierzyć, że w ogóle istnieje.”


Jeśli chodzi o jod, spodziewaj się najgorszego ze strony rządu i urzędników służby zdrowia, którzy chcą zatruć ludność. Co można o nich powiedzieć, jeśli nadal dopuszcza się stosowanie aspartamu, chociaż naukowcy udowodnili, że to jeden z najgorszych dodatków do jedzenia. Na szczęście mamy teraz do czynienia z powrotem popularności jodu.

Dr. Guy Abraham – Orto-jodo-suplementacja powinna być częścią pełnego programu odżywiania, kładącego nacisk na magnez zamiast wapnia.


Orto-jodo-suplementacja polega na spożywaniu podstawowych suplementów z jodem, aż gruczoł tarczycy i inne wrażliwe na jod części naszego ciała, osiągną niezbędny poziom tego minerału. W rzeczywistości nie ma powodu, aby obawiać się jodu przy podejściu do jego stosowania z rozsądkiem i odrobiną ostrożności. Wtedy będzie on stymulował proces detoksyfikacji z metali ciężkich, szczególnie halogenów (chlorowców). Sto lat temu każdy lekarz używał jodu, a ci lepsi używają go nadal. Co 17 minut, każda kroplą naszego ciała przepłynie przez nasz gruczoł tarczycy i jeśli ma ona wystarczający poziom jodu, bakterie i wirusy w naszej krwi są zabijane, podczas gdy krew przepływa przez tarczycę.

Dopiero zaczynamy odkrywać na nowo niezwykłe lecznicze możliwości jodu. Może nie jest to wszechstronny lek na wszystkie choroby jak mówili kiedyś lekarze, ale może zdziałać niezwykłe rzeczy, gdy spożywany jest z chlorkiem magnezu, kwasem liponowym (ALA) i w przypadku raka z wodorowęglanem sodu. Medycyna przetrwania z XXI wieku zawiera rewolucyjny protokół postępowania w przypadku raka piersi, który mówi o chlorku magnezu, jodzie i wodorowęglanie sodu. Kiedy połączymy te trzy lekarstwa „awaryjne” i będziemy ich odpowiednio używać, zrewolucjonizujemy onkologię.

Jednak zarazem będzie to zagrożenie dla przemysłu farmaceutycznego, którego zyski zmniejszą się drastycznie, jeśli ludzie zaczną używać tanich, bezpiecznych i efektywnych leków. Medyczna prawda jest oczywista i jasna jak słońce. Z czasem medycyna dojdzie do prawdy. Jak zobaczysz w Transdermalnej Terapii Magnezowej , badania pokazały, że chlorek magnezu jest mistrzem wagi ciężkiej świata medycznego, zdolnym ocalać życia w kryzysowych sytuacjach. W połączeniu z innymi podstawowymi substancjami odżywczymi stworzonymi na potrzeby medycyny, są one odpowiedzią jakiej szukamy, jeśli chodzi o ochronę siebie i naszych bliskich przed otaczającymi nas toksynami.

JOD ANTYSEPTYCZNY

Dr. David Derry – Jod jest zdecydowanie najlepszym antybiotykiem, środkiem anty wirusowym i przeciw bakteryjnym wszechczasów.


Antyseptyczne właściwości jodu były wykorzystywane do sterylizacji powierzchni i materiałów w szpitalach. Jod jest doskonałym środkiem bakteriobójczym o szerokim działaniu, który obejmuje prawie wszystkie mikro organizmy związane ze zdrowiem takie jak bakterie, bakterie jelitowe, wirusy jelitowe, grzyby, pierwotniaki. Kiedy bakteria jest potraktowana jodem, komórka natychmiast przestaje zużywać tlen i fosfor nieorganiczny.

Choć jod zabija wszystkie jedno komórkowe organizmy, nie jest wykorzystywany do użytku wewnętrznego przez współczesnych lekarzy, co jest dużym błędem. Dr. Derry mówi, że jod jest efektywny do standardowych patogenów takich jak gronkowce, ale także ma szerszy zakres działania, mniej efektów ubocznych i nie powoduje rozwoju odporności bakterii na jod. Niektórzy lekarze donoszą, że jest doskonały w leczeniu Mononukleozy zakaźnej.

JOD JEST W STANIE PRZENIKNĄĆ SZYBKO PRZEZ ŚCIANKI KOMÓREK DROBNOUSTROJÓW.

Jod jest śmiertelnym wrogiem jednokomórkowych drobnoustrojów, co oznacza, że może być naszym najlepszym przyjacielem. Jod nie był dostępny dla tych form życia na początku ewolucji do momentu, aż wodorosty zaczęły go koncentrować i stał się dostępny dla wyższych form życia. Właśnie z tego powodu najprostsze formy życia nie tolerują jodu. Jod zabija organizmy jedno komórkowe przez łączenie się z aminokwasami -tyrozyną lub histydyną – gdy są wystawione na działanie środowiska zewnątrz komórkowego.

Wszystkie pojedyncze komórki wykazują tyrozynę na zewnętrznej błonie komórkowej i giną natychmiast w prostej reakcji chemicznej z jodem, ponieważ ulegają denaturacji białka. Natura i ewolucja dała nam ważny mechanizm kontrolowania chorobotwórczych form życia. Powinniśmy go używać i zaufać mu, aby chronić siebie, w taki sposób, w jaki antybiotyki nie potrafią. Jak przekonamy się bezpośrednio poniżej, jod jest potężny w sensie ochronnym dla naszego organizmu przed szkodliwymi substancjami chemicznymi, ale również oczyszcza organizm z nieprawidłowych komórek, co oznacza, że kwalifikuje się, jako czynnik przeciw nowotworowy.

Elementarny jod jest silnym środkiem bakteriobójczym o szerokim spektrum aktywności i niskiej toksyczności dla tkanek. Roztwór zawierający 50ppm jodu zabija bakterie w ciągu 1 minuty a zarodniki w ciągu 15 minut. Wodny roztwór jodu o zawartości 2% jodu i 2.4% jodku sodu (NaI) jest używany, jako nie podrażniający środek antybakteryjny na razy i otarcia. Stężony roztwór jodu (płyn, roztwór Lugola) zawiera 5% jodu i 10% jodku potasu rozpuszczonego w wodzie.

Dr. Guy Abraham – Medyczna jodofobia osiągnęła pandemiczne rozmiary.

Jest wysoce zaraźliwa i sieje spustoszenie w praktykach medycznych oraz amerykańskiej populacji.


Zgodnie z statystykami WHO ponad 3 miliardy ludzi na świecie żyje w krajach z niedoborem jodu, a wiadomo, że niedobory selenu, witaminy A i żelaza mogą nasilać skutki niedoboru jodu. W analizie “National Health and Nutrition Examination Surveys” dane od umiarkowanego do ciężkiego niedoboru jodu są obecne u znacznej części amerykańskiej populacji, z wyraźną tendencją wzrostową w ciągu ostatnich 20 lat, spowodowane zmniejszonym zużyciem jodowanej soli kuchennej. Wraz z magnezem i selenem, jod jest najbardziej niedoborowym minerałem w naszych ciałach.

Jod jest niezbędny do syntezy hormonu tarczycy, ale seleno zależne enzymy są także wymagane do konwersji tyroksyny (T4) do biologicznie aktywnego hormonu tarczycy trójjodotyroniny (T3). Selen jest głównym minerałem odpowiedzialnym za konwersje w wątrobie T4 do T3 (hormony tarczycy). Selen jest absolutnie niezbędny w dobie toksyczności rtęci, jest dla nas idealnym antidotum na rtęć.

Rtęć jest prawie jak deszcz na całym świecie, a szczególnie na półkuli północnej. Przede wszystkim przez dentystów zatruwających świat pacjentów, dentystycznymi amalgatami rtęciowymi oraz doktorami używającymi szczepionek z ładunkiem rtęci. Selen jest ważniejszy niż większość z nas może sobie to wyobrazić. Trzeba pamiętać, że rtęć obdziera organizm z selenu. Zmagazynowany selen zużywa się szybko, ze względu na duże powinowactwo do rtęci.

Dr Scholz 1990 – Jod jest środkiem który wywołuje (rozpala) i utrzymuje płomień życia. Przy pomocy tarczycy, w której jod się objawia, może ona ten płomień zdusić lub rozpalić go rozpustnych rozmiarów.


Objawy niedoboru jodu to skurcze mięśni, zimne dłonie i stopy, skłonność do przybierania na wadze, słaba pamięć, zaparcia, depresja i bóle głowy, obrzęk, bóle mięśni, osłabienie, suchość skóry i łamliwe paznokcie. Źródła jodu obejmują większość pokarmów morskich (ryby oceaniczne, skorupiaki, zwłaszcza ostrygi), nierafinowana sól morska, algi morskie i inne chwasty, rosół z ryby, masło, ananas, karczochy, szparagi, ciemnozielone warzywa i jajka. Niektóre warzywa, takie jak kapusta i szpinak, mogą blokować wchłanianie jodu, gdy są jedzone na surowo lub niesfermentowane i mogą powodować rozwój woli. Jedząc ryby nie da się otrzymać wystarczającej ilości mg jodu. Aby otrzymać 13,8 mg jodu, trzeba by zjeść 5-10 kilogramów ryb dziennie.

Doktor medycyny Donald W. Miller kardiochirurg, profesor chirurgii na Uniwersytecie stanu Waszyngton w Seattle w USA, jest autorem poniższego tekstu.

JODOWE PRZEDSIĘWZIĘCIE

Dr Guy Abraham, były profesor położnictwa i ginekologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), po przeczytaniu w roku 1997 pracy Ghenta na temat stosowania jodu w leczeniu torbieli w tkance włóknistej piersi powołał do życia coś, co nazwał „Jodowym Przedsięwzięciem”. Mając swoją własną firmę Optimox Corporation produkującą Iodoral (roztwór Lugola w postaci tabletek), zatrudnił dwóch praktykujących lekarzy domowych.

W roku 2000 dra Jorge Flechasa z Północnej Karoliny i w roku 2003 dra Davida Brownsteina z Michigan, do przeprowadzenia klinicznych badań Iodoralu. Hipoteza, którą należało zweryfikować, mówiła, że pełne zapotrzebowania całego organizmu na jod wynosi 12,5 mg dziennie, czyli mniej więcej tyle, ile spożywają Japończycy. Konwencjonalny pogląd mówi, że w organizmie znajduje się 25-50 mg jodu, z którego 70-80 procent rezyduje w tarczycy. Dr Abraham wywnioskował, że nasycenie organizmu ma miejsce wtedy, gdy wydala on 90 procent spożywanego jodu.

Opracował test nasycenia jodem, w ramach którego osoba spożywa 50 mg jodu, po czym przez 24 godziny sprawdza się ilość wydalanego w moczu jodu. Okazało się, że przeważająca większość ludzi zachowuje znaczną część z 50 mg dawki. Jego badania wskazują, że po podaniu wystarczającej ilości organizm zatrzyma znacznie więcej jodu, niż pierwotnie sądzono – 1500 mg, przy czym jedynie trzy procenty tej ilości będą rezydowały w tarczycy. Ponad 4000 pacjentów objętych tym badaniem spożywa dziennie od 12,5 do 50 mg jodu, a diabetycy do 100 mg dziennie.


JOD – ZABÓJCA CZY SPRZYMIERZENIEC?

Badacze zauważyli, że jod rzeczywiście usuwa torbiele w tkance włóknistej gruczołu piersiowego, że pacjenci cierpiący na cukrzycę potrzebują mniej insuliny, że pacjenci z niedoczynnością tarczycy wymagają mniej intensywnego leczenia, że zanikają objawy włókniako mięśniaka i że znikają migrenowe bóle głowy, u cierpiących na nie osób. Parafrazując dra Szent-Gyórgy’ego, ci badacze nie bardzo wiedzą, jak działa jod, ale jego działanie jest dobroczynne. Funkcje tarczycy pozostały bez zmian u 99 procent badanych.

Niepożądane skutki jodu – alergie, opuchnięcie ślinianek i tarczycy oraz jodzica (zatrucie jodem) – wystąpiły zaledwie u niespełna 1 procenta badanych. Jod usuwa z organizmu toksyczne chlorowce: fluor i brom. Jodzica – nieprzyjemny metaliczny posmak, cieknący nos i podobne do trądziku zmiany na skórze, jest powodowana przez brom, który jod ekstrahuje z tkanek. Symptomy znikają przy zmniejszonej dawce jodu.

Jak podkreślają badacze, spożywanie jodu w dawkach miligramowych powinno być, oczywiście, połączone z pełnym programem żywieniowym, który obejmuje odpowiednie ilości selenu, magnezu oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Przy takim postępowaniu spożycie jodu, stukrotnie większe od zalecanej dziennej dawki (RDI), jest, jak to określił kierownik Jodowego Przedsięwzięcia dr Abraham, „najprostszym, najbezpieczniejszym, najefektywniejszym i najtańszym sposobem pomocy w rozwiązaniu kryzysu opieki medycznej obezwładniającego nasze państwo”.

Ludzie, którzy przyjmują jod w takich ilościach, donoszą, że mają znacznie lepsze samopoczucie, że są pełni energii i mają jaśniejszy umysł. Czują, że jest im ciepło w zimnym otoczeniu, że potrzebują mniej snu, że poprawia się im cera i że mają bardziej regularne ruchy jelit. Te korzyści należałoby zbadać dokładniej, tak jak robią to ci, którzy zajmują się torbielami w tkance włóknistej piersi i rakiem. Póki co powinniśmy naśladować Japończyków znacząco zwiększając spożycie jodu, jeśli już nie pod postacią morskich wodorostów to poprzez spożywanie dwóch kropli roztworu Lugola albo jednej pastylki Iodoralu dziennie.

KOMENTARZ – WALTERA LASTA

Nasycony roztwór jodku potasu był używany jako awaryjny środek na niedoczynność tarczycy ponieważ wysokie ilości jodku tymczasowo tłumią wydalanie hormonów tarczycy. Dawka to 5 kropli nasyconego roztworu jodku potasu z 250 mg jodu w formie jodku trzy razy dziennie. Zalecana dawka chroniąca tarczycę przed zatruciem radioaktywnym to 100 mg jodu dziennie. Dwie krople nasyconego roztworu jodku potasu lub standardowa 130 mg pigułka mogą być używane dziennie w wypadkach nuklearnych, aby zablokować wpływ radioaktywnego jodu.

Głównymi przyczynami stłumienia funkcji tarczycy są grzyb Candida, rtęć i fluorek. Do roku 1970 fluorek był przepisywany przez lekarzy jako lekarstwo na stłumienia funkcji tarczycy osobom z nadczynnością tarczycy!

Niektóre symptomy niedoczynności tarczycy: to zmęczenie, niedowaga lub nadwaga, zatwardzenie, problem z myśleniem, suchość skóry, niskie ciśnienie kwi,zatrzymywanie płynów, depresja, i zwolnione odruchy. Używanie wysokich dawek suplementów z jodem wymaga obserwacji nadczynności gruczołu tarczycy, czyli objawów takich jak niepokój, bezsenność, nagła utrata wagi, biegunka, szybki puls, wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia widzenia.

Suplementy z jodem normalizują nad aktywną tarczycę, w tym choroby autoimmunologiczne i raka tarczycy. Jednak jeśli nadczynność tarczycy objawia się wolem, dodatkowa dawka jodyny może początkowo spowodować nadmierną stymulację. Aby unormować wielkość tarczycy i jej funkcje dawka jodu powinna być zwiększana stopniowo i tymczasowo zmniejszana, jeśli zajdzie nadmierna stymulacja, a po jakimś czasie znowu zwiększana. Innym problemem jest fakt, że jod stymuluje serce i jeśli używasz leków na tarczycę lub innych stymulantów, twoje serce może nie wytrzymać i możesz mieć palpitacje. W tym wypadku zredukuj leki, aby pozbyć się tego problemu.

Z mojego doświadczenia wynika że największą korzyścią z przyjmowania dużej ilości jodu jest jego efektywność w zabijaniu grzyba Candida oraz innych grzybów i mikrobów. To może być też przyczyną jego efektywności w przypadku raka piersi i tworzenia cyst w piersiach, jajnikach i macicy. Sekretem sukcesu jodu może być też fakt, ze jod i grzyby lubią się sytuować w membranach śluzowych. Jod utrzymuje je w zdrowiu, co pomaga przezwyciężyć choroby autoimmunologiczne, problemy z zatokami, astmą, rakiem płuc i innymi problemami z płucami, oraz choroby jelit w tym zapalenia i nowotwory. Badania pokazują, że najlepszy suplement jodu to ten zawierający jod molekularny, który preferuje tkanka piersi.

Najczęstsze użycie jodu jako środka odkażającego to 4 x 6 na 8 kropli lub 3 x 10 kropli roztworu Lugola przez 3 tygodnie, patrz: Ostateczne Oczyszczenie(Ultimate Cleanse). Ostatnio wydano zakaz sprzedaży większej ilości płynu Lugola niż 30 ml, ale w Stanach może nadal kupić Iodoral (tabletki z jodem) i 2 % roztwór jodu i spożyć 5 razy więcej kropli niż w przypadku płynu Lugola, ale upewnij się, że używasz roztworu jodu w wodzie, a nie alkoholu. Iosol, jodek jodu/amonu jest lekarstwem, które posiada 1.8 mg jodu/jodku w kropli. TGA w Australii nie zezwala już na stosowanie Lugola i podobnych roztworów jodu jako środków zaradczych. Możesz nadal uzyskać roztwór Lugola do akwarium i oczyszczania wody.

Możesz monitorować swoje funkcje tarczycy poprzez sprawdzanie temperatury przed wstaniem z łóżka rano. Mierzenie jej pod językiem daje lepsze wyniki niż pod pachą. Kobiety przed menopauzą powinny mierzyć ją w pierwszej połowie cyklu przed owulacją, a najlepiej w pierwszym tygodniu po rozpoczęciu miesiączki. Temperatura powinna wynosić 36,5 stopnia Celsiusza lub wyżej, inaczej możemy podejrzewać nad-aktywność tarczycy. Inną możliwością przyczyny podniesionej temperatury jest oczywiście także np. infekcja lub proces leczenia.


Źródło – Dr Mark Sircus Ac,
Dyrektor OMD International Medical Veritas Association

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Tytuł: Jod – zabójca czy sprzymierzeniec?

ID: 73292

Ważny dla adresu i jego subdomen: https://www.twoje-choroby.pl/home.php

Numer seryjny: P2p6LmZQxbY7MK0FuYr0YUJzEGstX9qqSpDf

 

 Ela  16 November 2020  14 czytanie 

Dodaj komentarz