Odżywianie komórkowe

 

Co to jest Odżywianie komórkowe? oraz jakie może mieć znaczenie dla zdrowia mojego i mojej rodziny? Większość z nas, myśląc o zasadach zdrowego odżywiania, przypomina sobie zazwyczaj wytyczne stworzone przez instytucje służby zdrowia, mówiące, że powinniśmy unikać w naszej diecie nadmiernych ilości składników, które mogą powodować nadwagę i 
stanowią zagrożenie dla układu krążenia prowadząc do zawału serca lub udaru mózgu. Większość tych wskazówek zaczyna się od „nie”. Nie jeść za dużo czerwonego mięsa. Ograniczyć ilość tłuszczów. Nie spożywać dużych ilości cukru, soli itd.. Pomimo tego, że to bardzo dobre rady, często słychać pytania, co w takim razie powinniśmy jeść i w jaki sposób możemy mieć pewność, że mamy pod dostatkiem podstawowych substancji odżywczych takich jak witaminy, składniki mineralne, proteiny i pierwiastki śladowe.

Jednym z niepokojących faktów, które zaczęliśmy sobie uświadamiać, jest to, że identyczne nawyki żywieniowe, które prowadzą do nadmiaru tłuszczu i cholesterolu w naszej diecie, powodują również niedobór niezbędnych substancji odżywczych, które codziennie są potrzebne naszym komórkom do utrzymania zdrowia i witalności organizmu oraz do umożliwiania wzrostu i regeneracji komórek jak również do utrzymania możliwie najlepszego funkcjonowania narządów.

Smutną prawdą jest, że dla większości osób przeciętna dieta jest trochę jakby podwójnym zagrożeniem dla zdrowia, ponieważ zawiera nadmiar szkodliwych substancji, które mogą prowadzić do powstawania chorób. Równocześnie nasze ciało cierpi z powodu niedoboru pozostałych substancji mikro odżywczych, które potrzebne są do utrzymania zdrowia i witalności. Odżywianie komórkowe jest programem, który skomponowany został tak, aby komórki ludzkiego organizmu były w pełni odżywione, co umożliwia im wzrost, regenerację i maksymalnie efektywne funkcjonowanie.

W rezultacie czujemy się i wyglądamy lepiej a nasz organizm jest zdolny bardziej skutecznie bronić się przeciw chorobom. Możemy również kontrolować wagę ciała, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Dostarczenie wartościowych substancji odżywczych nie sprowadza się jednak tylko do ograniczenia nadmiaru szkodliwych substancji w przeciętnej diecie. Sprawa jest bardziej skomplikowana – nie wystarcza nawet dodanie kilku witamin, zdrowej żywności, soków itd.. Odżywianie komórkowe zaczyna się od stosowania kompleksowego programu, obejmującego wszystkie podstawowe składniki mikro odżywcze, spożywania wyważonych pokarmów oraz unikania nadmiaru substancji, o których wiadomo, że mogą szkodzić. Równocześnie wykorzystuje ono bogactwo informacji z dziedziny botaniki o odżywczych składnikach roślin. Jeżeli chodzi o odżywianie komórkowe, trzeba pamiętać, że ten wyjątkowy program stanowi dobry początek, ale naprawdę tylko początek.

Samo tylko dobre odżywianie nie przyniesie dużych zmian, jeżeli organizm nie jest zdolny w pełni strawić i, co jeszcze ważniejsze, przyswoić wszystkich substancji odżywczych. Większość spożywanych substancji odżywczych wchłaniana jest przez organizm za pośrednictwem kosmków w jelicie cienkim – chodzi o drobne wyrostki, których zadaniem jest absorbowanie substancji odżywczych. Większość z nas uważa za oczywiste, że nasz organizm przyswaja wszystko w pełni i efektywnie. Niestety na wchłanianie substancji odżywczych przez nasz organizm negatywnie wpływają złe nawyki żywieniowe, nieustanne diety i stres, który tak często towarzyszy współczesnemu człowiekowi. Wielu z nas odżywia się właściwie – pomimo tego jednak nie wykorzystujemy w pełni wartości odżywczej pokarmu. Jednym z najważniejszych efektów programu odżywiania komórkowego jest pewność, że nasz organizm przyswaja w największym możliwym stopniu wartościowe składniki spożywanej żywności. W ten sposób można przeciwdziałać skutkom niektórych szkodliwych zjawisk, takich jak złe nawyki żywieniowe, stres, a nawet drobne choroby, przez co zostanie zapoczątkowany proces regeneracji i stymulacji komórek przez właściwe odżywianie.

Odżywianie komórkowe jednak nie ogranicza się tylko do tego. Ważnym składnikiem programu odżywiania komórkowego jest grupa substancji mikro odżywczych i ziół, które działają energetyzująco na komórki organizmu, przez co ich funkcjonowanie staje się bardziej efektywne, co poprawia stan zdrowia i witalność organizmu. Proces ten jest skutkiem działania ekskluzywnej i wyważonej formuły, która zawarta jest w programie odżywiania komórkowego Herbalife. W efekcie czuć tę różnicę! Program odżywiania komórkowego Herbalife jest czymś nowym, ponieważ posuwa się dalej, niż zwykłe zalecenia dotyczące odżywiania mówiące jakich pokarmów unikać itd.. Dostarcza organizmowi najlepsze z możliwych ziół i składników mikro odżywczych w formie, która jest łatwa i przyjemna w stosowaniu. Odżywianie komórkowe Herbalife skomponowane zostało tak, aby organizm był w stanie przyswoić wszystkie substancje odżywcze, które mogą zostać efektywnie i zupełnie wykorzystane przez komórki. Naturalnym efektem tego procesu jest lepsze odżywienie komórek. Jak się to przejawia? Ogólnym podwyższeniem poziomu energii, witalności i aktywności. Przy tym ma się pewność, że stosowany program pomoże nam lepiej bronić się przed chorobami i walczyć z nimi. W przypadku większości osób, które odżywiają się w przeciętny sposób, rezultaty są rzeczywiście dramatyczne. Naprawdę można poczuć i zobaczyć różnicę. Zdrowie osiąga nową jakość a witalność wzrasta. Samopoczucie ulega poprawie i chce się żyć. Rezultaty te są niezwykle motywujące, a kontynuacja programu ułatwia nam kontrolę nad wagą naszego ciała. Trudno omówić wszystkie aspekty odżywiania i biochemii w kilku akapitach. Z drugiej strony o wiele prościej jest spróbować odżywiania komórkowego i poczuć różnicę. Nasza rada jest taka. Jeżeli szukają Państwo takiego programu odżywiania, który przyniesie różnicę w samopoczuciu, jesteśmy przekonani, że właśnie go Państwo znaleźli w postaci odżywiania komórkowego Herbalife. Warto spróbować.

 Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Napisane przez Ela dnia marzec 09 2010 23:57:45 1124 czytań

 

 
 
 

Dodaj komentarz