O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Artykuły

Chore zatoki

Chore zatoki Jest to stan zapalny zatok, często w wyniku infekcji kataralnej. Może być krótkotrwały lub przewlekły i dlatego wymaga starannego wyleczenia. Chroniczne zapalenie zatok jest nie tylko bardzo bolesne, ale jak migrena uniemożliwia skupienie się nad pracą.

Chore zatoki

Jest to stan zapalny zatok, często w wyniku infekcji kataralnej. Może być krótkotrwały lub przewlekły i dlatego wymaga starannego wyleczenia. Chroniczne zapalenie zatok jest nie tylko bardzo bolesne, ale jak migrena uniemożliwia skupienie się nad pracą.

Ból nosa

doskonale leczą środki naturalne, można np. delikatnie natrzeć bolące miejsce żelem aloesowym lub maścią z witaminą E. Przede wszystkim inhalacje - polecam szałwie i inhalacje z ziemniaczanych obierków oraz bazylii. Warto tez robić inhalacje z olejków: bazyliowego, herbacianego i eukaliptusowego.

Wodolecznictwo

- leczenie dietą i uzupełnienie niedoboru składników pokarmowych Starajmy się unikać ataków, ograniczając lub całkowicie eliminując produkty mleczarskie, banany, orzeszki ziemne, kawę, alkohol, ostre potrawy i obserwując czy przyczyną kataru nie jest reakcja alergiczna na któryś z tych produktów. Inhalacja parowa z dodatkiem olejku eukaliptusowego i/lub sosnowego (jeszcze silniej działa olejek mentolowy) szybko łagodzi ostre objawy. Aby oczyścić niedrożny w wyniku kataru nos, możemy przepłukać go ciepłą wodą z dodatkiem łyżeczki soli. Podajemy witaminę C, B complex i cynk.

Aromaterapia i ziołolecznictwo

Masujemy okolice nosa, oczu, kości jarzmowych i skroni mieszanina 9 kropli olejku miętowego, 6 eukaliptusowego i 10 lawendowego. Co 2 godziny należy pić napar z równych części jeżówki purpurowej, nawłoci pospolitej, gorzknika kanadyjskiego i liści prawoślazu lekarskiego. Pomóc może również chrzan i czosnek.

Inne sposoby

Jest taki preparat nazywa się Inhalol. Zawiera on kompozycje olejków eterycznych specjalnie do robienia inhalacji. Polecam zrobić napar z szałwii dodać do niego sody oczyszczonej, kilka kropli Inhalolu i tym się inhalować. Można też wkraplać sól fizjologiczną do nosa. Cała zawartość zatok (czyli flegma) powinna wtedy wypłynąć przez nos. Radze się przygotować na małą powódź i zaopatrzyć w chusteczki higieniczne. Krople do zrobienia samemu Potrzebna jest sól fizjologiczna czyli 0,9% roztwór chlorku sodu w wodzie. Można ją dostać w aptece bez recepty. W niektórych źródłach w przepisie na krople zamiast soli fizjologicznej jest woda. Nie polecam: woda hamuje ruch rzęsek nabłonka w nosie. Oprócz soli potrzebujemy jeszcze olejku eterycznego (któregoś z wymienionych wyżej). Do 10 ml soli fizjologicznej należy dodać 3 krople olejku i dobrze wymieszać. Jeśli ktoś nie ma dostępu do olejku z bazylii można użyć samego ziela. Ziele powinno być suche i oczyszczone. 2 łyżki stołowe ziela zalewa się 200 ml soli fizjologicznej. Potem trzeba zagotować, przykryć i odstawić na pół godziny. Następnym etapem jest kilkukrotna i bardzo dokładna filtracja przez gazę a potem dodatkowo jeszcze przez watę (chodzi o to, żeby do roztworu nie dostały się różnego rodzaju fragmenty stałe). Jak stosuje się tego typu krople? Można je po prostu wkraplać do nosa ale jest inny sposób (zdaniem niektórych laryngologów lepszy). Trzeba zrobić 2 kulki z waty, nalać na to krople, włożyć je do nosa (ale nie za głęboko!) i położyć się na 20 minut. Po 20 minutach można waciki wyjąć. Oprócz tego można też robić okłady. Radze sprawdzić gdzie znajdują się poszczególne zatoki i w tych miejscach można robić okłady z ciepłych ziemniaków. Jeśli to nie pomoże to przykro mi bardzo ale czeka was zapewne płukanie zatok w gabinecie lekarskim. czytaj więcej na Forum i Zdrowie w naturze Napisane przez Ela dnia grudzień 12 2011 14:19:34 - 3354 czytań

Ela 24 October 2020 9 czytanie Drukuj

Zaloguj

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się .

Copyright © 2020


Niniejszy serwis nie ma charakteru konsultacyjnego. Nie zastępuje porady lekarskiej. Autorzy, użytkownicy i administratorzy serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za błędy czy konsekwencje wynikające z zastosowania informacji dostępnych w tym serwisie. Należy zawsze zakładać, że artykuły i wypowiedzi użytkowników o treści medycznej NIE ZOSTAŁY napisane przez lekarza. Nie ponosimy odpowiedzialności za błędy, ani żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Bootstrap Theme by PHP-Fusion Inc