25 Luty 2020 04:44:04
Nawigacja
Kontakt z administracją
Strona główna
Forum
Artykuły
Newsy
Linki
FAQ
Regulamin
Galeria zdjęć
Szukaj
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Regulamin
Czat
Filmy - zdrowie
DevLOGs
Event Calendar
Ostatnie artykuły
Składniki kosmetyków...
Bóle mięśniowe, staw...
Funkcje układu trawi...
Katar (też sienny)
Chore zatoki
Anemia
Syndrom chronicznego...
Eksperci: Cytologia ...
Na suchy i mokry kaszel
Strzelanie w stawach
Tajemnica bursztynu
Miażdżyca Tętnic
Pomoc w problemach z...
Czego lekarz zwykle ...
Wpływ cukru i miodu ...
Polecane Strony

Natura to zdrowie

Przepisy z Forum

Zdrowie w naturze

Powitanie


Z a p r a s z a m y !

Witam wszystkich na naszej stronie. Jest poświęcona chorobom, które nam towarzyszą. To niekoniecznie wiedza o nich, a wsparcie dla innych. Ciepłe i miłe rozmowy potrafią wiele zdziałać. Strona nie ma na celu porad medycznych, ale może wskazać drogę do lekarza. Oprócz tematów poświęconych chorobom znajdziecie wiele innych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Rejestracja na zaproszenie, adres do korespondencji w kontaktach. Jeśli chcesz uczestniczyć w rozmowach napisz do Administratora.
Od dnia dzisiejszego (15.01.10) zostaje wprowadzony NOWY czat (tylko dla użytkowników). Zapraszam wszystkich serdecznie do rejestracji. (Kliknij)
fot.Daily Photos


News
Na zdrowie
Chora pogoń za zdrowiem

Moda na zdrowe życie, atakująca nas zewsząd swoimi radami, przyniosła ze sobą nową chorobę. To Ortoreksja. Czym ona jest spowodowana, najprościej można określić chorobą na eko-jedzenie.
Jak podaje Wikipedia: Ortoreksja (Orthorexia nervosa; ortho - "prawidłowy"; orexis - "apetyt") - obsesja na punkcie jakości przyjmowanego pokarmu.
Przejawia się podobnie do anoreksji, ale nie prowadzi do utraty wagi i innych jej objawów. Skutkiem ortoreksji jest jednak przyjęcie ideologii "jedynie słusznego jedzenia", co powoduje konflikty interpersonalne, izolację i koncentrację ortorektyka na wszystkim, co związane z przygotowywaniem, przechowywaniem i konsumowaniem żywności.
Po raz pierwszy opisana w 1997 roku przez lekarza Stevena Bratmana (USA) w książce "W szponach zdrowej żywności".

Bombardowani wiadomościami o niezdrowych produktach (wszędzie barwniki, spulchniacze, emulgatory), zaopatrujemy się w sklepach
Admin dnia styczeń 07 2019 00:00:00 · Czytaj więcej · 184 czytań · Drukuj
Historia kartek świątecznych
Historia kartek świątecznych
Jest rok 1842. Młody niespełna 16 letni londyński artysta malarz William Maw Egley (1826-1916 ) wpadł na pomysł, dostarczenia adresatom kartek z namalowanymi przez siebie obrazkami. Sprzeczne są opinie co do adresatów, czy był jeden, czy kilku, jak również to, że pomysł nie przypadł do gustu adresatom.
(Pierwsza kartka świąteczna zaprojektowana w 1843 r. przez J. Horsleya)
Admin dnia grudzień 11 2018 00:44:23
Czytaj więcej · 290 czytań · Drukuj
Polityka prywatności i COOKIE
Polityka prywatności i COOKIE
Zasady przetwarzania danych osobowych Użytkowników
Serwis twoje-choroby i przynależne Forum przywiązują dużą wagę do poszanowania i respektowania praw Internautów, szczególnie uwzględnając prawo do ochrony prywatności. Przedstawiona poniżej polityka prywatności wyjaśnia stosowane przez nas zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych.
Serwis, zbierając i przetwarzając dane osobowe, stosuje się
Admin dnia styczeń 10 2018 00:00:00
Czytaj więcej · 585 czytań · Drukuj
Na wesoło
Rozwód Adwokat pyta swojego klienta:
- Dlaczego chce się pan rozwieść?
- Bo moja żona cały czas szwenda się po knajpach!
- Pije?
- Nie, łazi za mną!
*
Do Gabinetu Owalnego wchodzi Minister Obrony USA i zwraca się do Baracka Obamy:
Admin dnia marzec 23 2016 20:53:46
Czytaj więcej · 821 czytań · Drukuj
Zasady rejestracji
Warunki Rejestracji w okresie od 2016 roku
W związku z duża ilością niepożądanych reklam umieszczanych na forum, rejestracji spamerów i botów wprowadziliśmy ręczną akceptację zgłoszeń.
1. Prosimy, by nazwa użytkownika nie była kombinacją liczb, bezsensownym zlepkiem liter lub znaków. (bezwzględnie są usuwane)
Admin dnia styczeń 12 2016 00:00:00
Czytaj więcej · 653 czytań · Drukuj
Astma - dychawica oskrzelowa
Pamiętaj - choroba, której nie należy lekceważyć! Jeszcze w obecnych czasach umierają na nią młodzi ludzie.
Mechanizm choroby Uogólnione zmniejszenie drożności dróg oddechowych, które przynajmniej we wczesnym okresie, występuje napadowo i przemija. Powodują je trzy różne czynniki: obrzęk śluzówki, zwiększone wytwarzanie śluzu i skurcz mięśni ścian oskrzeli. Objawy Nawracające epizody
Admin dnia styczeń 11 2016 13:21:58
Czytaj więcej · 646 czytań · Drukuj
Co może pomóc
Co może pomóc przy przeziębieniu i grypie
Grypa jest ostrą choroba zakaźną i bardzo zaraźliwą. Wywołują ja wirusy typu A, B lub C, które są przenoszone drogą kropelkową (np. podczas kichania). Objawy choroby występują niemal natychmiast po wniknięciu wirusa do organizmu, a zakazić się można wszędzie - w domu, szkole, pracy czy na ulicy. Objawy zakażenia wirusem typu C
Admin dnia kwiecień 19 2015 19:29:18
Czytaj więcej · 790 czytań · Drukuj
Kawiarniane pogawędki
Kawiarniane pogawędki
W forumowej kawiarence porozmawiasz o wszystkim. Opowiesz o wieściach ze stadniny. Wymienisz świeże dowcipy, poradzisz się jaką sukienkę kupić na wyjście. Wszystko zależy od inwencji Użytkowników. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak postępować z kotkiem, nasza koleżanka zapalony miłośnik i hodowca podpowie.
Na forum mogą być zakładane grupy tematyczne wg upodobań użytkowników
Admin dnia kwiecień 19 2015 19:21:29
Czytaj więcej · 907 czytań · Drukuj
Skuteczna walka z cholesterolem
Skuteczna walka z cholesterolem
Autorem artykułu jest Agnieszka Celejewska
Znaczenie cholesterolu nie powinno być ignorowane. Kontrola cholesterolu jest bardzo ważna dla utrzymania zdrowia. Potrzebujemy odpowiedniej ilości cholesterolu w naszej krwi, aby pomóc w budowie błony komórkowe, produkcji hormony płciowe, produkcję żółci i przetwarzania sunrays w witaminy D.
Admin dnia kwiecień 19 2015 16:29:22
Czytaj więcej · 890 czytań · Drukuj
Wrzody żołądka i dwunastnicy
Nasz nieunormowany tryb życia, stres, bezustanne napięcie, zbyt intensywne tempo życia towarzyszące nam na każdym kroku sprawiają, że odżywiamy się źle i nieregularnie (co jest kwestią sporną). Goniąc mało się zastanawiamy nad konsekwencjami takiego trybu życia. Z czasem zauważymy, że taki styl życia - nieprawidłowe nawyki żywieniowe, wysoko przetworzona żywność oraz zanieczyszczenie środowiska
Admin dnia kwiecień 19 2015 16:28:17
Czytaj więcej · 819 czytań · Drukuj
Dietetyczny chleb
Dietetyczny chleb
Poniższy artykuł przedstawia dwa najpopularniejsze przepisy na smaczny i zdrowy chleb. Chleb też może być produktem dietetycznym! Zamiast szukać w sklepach ze zdrową żywnością, możesz go upiec samodzielnie.
Chleb z Hunzy jest jednym z najbardziej popularnych typów chleba dietetycznego. Receptura
Admin dnia kwiecień 19 2015 16:27:09
Czytaj więcej · 1008 czytań · Drukuj
Głóg nadzieją dla chorego serca
Głóg nadzieją dla chorego serca
Głóg wpływa bezpośrednio na pracę serca i tętnic. Rozszerz naczynia krwionośne, ułatwia dostarczanie do serca substancji odżywczych wspomaga jego skurcze. Te łagodne bardzo istotne właściwości zawdzięcza flawonoidom. Ponadto hamuje działanie konwertazy antagonisty - enzymu który powoduje zwężenie naczyń.
Admin dnia kwiecień 19 2015 16:26:15
Czytaj więcej · 898 czytań · Drukuj
Choroby nerek i układu moczowego
Choroby nerek i układu moczowego
Funkcjonowanie układu moczowego na który składają się nerki, moczowody, pęcherz moczowy i cewka moczowa, polega na usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii z krwi i wydalaniu ich z organizmu wraz z moczem, oraz wiąże się z wieloma skomplikowanymi procesami biologicznymi i czynnościami regulującymi równowagę chemiczną w organizmie. Wszystkie części układu moczowego mogą ulec zakażeniu, którego konsekwencją są bolesne stany zapalne.
Nerki wraz z całym układem moczowym usuwają z organizmu zbędne produkty przemiany materii.

Funkcjonowanie układu moczowego

Układ moczowy usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii w postaci płynu zwanego moczem, który powstaje w nerkach. Nerki odfiltrowują zbędne substancje z krwi: po zagęszczeniu zostają one odprowadzone moczowodami do pęcherza moczowego. Pęcherz jest worokowatym, umięśnionym narządem, który u dorosłej osoby może pomieścić 750 ml płynu. Z pęcherza moczowego wydalany jest przez cewkę moczową, która zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet stanowi część układu moczowo-płciowego.
Pracę pęcherza kontrolują dwa pierścienie zwane zwieraczami.
Admin dnia kwiecień 19 2015 16:25:13
Czytaj więcej · 691 czytań · Drukuj
Nowe fotki


lispingwiny
zima
Ważne!
Niniejszy serwis nie ma charakteru konsultacyjnego. Nie zastępuje porady lekarskiej. Autorzy, użytkownicy i administratorzy serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za błędy czy konsekwencje wynikające z zastosowania informacji dostępnych w tym serwisie. Należy zawsze zakładać, że artykuły i wypowiedzi użytkowników o treści medycznej NIE ZOSTAŁY napisane przez lekarza. Nie ponosimy odpowiedzialności za błędy, ani żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Natura to zdrowie

Zdrowie w naturze

Statystyki reklamowe