09 Sierpień 2020 07:54:40
Nawigacja
Kontakt z administracją
Strona główna
Forum
Artykuły
Newsy
Linki
FAQ
Regulamin
Galeria zdjęć
Szukaj
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Regulamin
Czat
Filmy - zdrowie
DevLOGs
Event Calendar
Ostatnie artykuły
Składniki kosmetyków...
Bóle mięśniowe, staw...
Funkcje układu trawi...
Katar (też sienny)
Chore zatoki
Anemia
Syndrom chronicznego...
Eksperci: Cytologia ...
Na suchy i mokry kaszel
Strzelanie w stawach
Tajemnica bursztynu
Miażdżyca Tętnic
Pomoc w problemach z...
Czego lekarz zwykle ...
Wpływ cukru i miodu ...
Polecane Strony

Natura to zdrowie

Przepisy z Forum

Zdrowie w naturze

Nalewki alkoholowe

Nalewka z głogu
Nalewka spirytusowa z głogu rozszerza naczynia krwionośne i chroni przed atakami dusznicy bolesnej. Stosować ją należy wyłącznie pod kontrolą lekarza. Przygotowuje się zalewając 0,5 kg. owoców głogu starannie oczyszczonych 1 szklanką spirytusu, lub szklanką wódki jeśli chcemy słabszą nalewkę. Po tygodniu wyciskamy starannie przez płótno, zlewamy do butelek i przechowujemy w chłodnym miejscu.

Kąpiele w głogu właściwie niewiele dają. Najlepiej stosować kwiat głogu, który ma działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie jelit, dróg moczowych, macicy oraz naczyń krwionośnych, największe znaczenie ma działanie rozkurczowe kwiatów głogu na naczynia wieńcowe serca, również w zawrotach i bólach głowy oraz objawach dusznicowych, w postaci odwaru.
Odwar z kwiatów głogu:
1 łyżeczka kwiatów, 1 szklanka ciepłej wody.
Ogrzewać powoli pod przykryciem do wrzenia, a potem jeszcze tylko 2 minuty, odstawić, przecedzić. Jeżeli płynu po przecedzeniu nie ma całej szklanki należy uzupełnić do szklanki przelewając na sitku zioła przegotowaną wodą. Pić 2 razy dziennie po 1 szklance po jedzeniu przy dolegliwościach sercowych, nadciśnieniu, miażdżycy.
Owoce głogu (suszone)
1 łyżka + 1 szklanka wrzątku parzyć około 15 minut, przecedzić, pić 3 x dziennie między posiłkami w łagodnych stanach nadciśnienia tętniczego.
Można zrobić intrakt z głogu (robi się go ze świeżych kwiatów) a więc na wiosnę.

Nalewka z dziewanny i dziurawca
Alkoholowy wyciąg z dziewanny pomoże w przypadku bólów korzonkowych i stawowych.
Nalewkę uzyskuje się zalewając 100 g kwiatów dziewanny 0,5 litra 70% spirytusu. Naciera się nią bolące miejsca.
Cierpiącym na nerwoból nerwu trójdzielnego zielarze polecają nacieranie bolącego miejsca nalewką przygotowana z 100 g kwiatów, pąków i liści dziurawca zalanych 0,5 litra 70% spirytusu.
Po odstaniu przez 7-8 dni cedzi się ją i otrzymuje purpurową nalewkę.

Nalewka z kwiatów dziewanny wielokwiatowej
100 g świeżych kwiatów zalewamy 0,5 litra spirytusu, mocno wstrząsamy i odstawiamy butelkę na 14 dni. Pijemy 2 razy dziennie po 15-20 kropli w kieliszku wody w przeziębieniach, nalewkę można też zastosować w bólach stawów i kości.

Nalewka z jałowca
Ma działanie moczopędne i żółciopędne, pomaga w zaburzeniach procesu trawienia. Przygotowanie: 10 dag owoców - jagód zalewamy szklanką wódki. Po tygodniu zlewamy i wyciskamy starannie sok. Przechowujemy w ciemnych butelkach. Pijemy 2-3 x dziennie po 20-30 kropli na pół szklanki wody. Nalewkę można sporządzić ze spirytusu ale wtedy należy podwoić ilość jagód. Otrzymany wyciąg jest mocniejszy i należy go bardziej rozcieńczyć.

Nalewka z jemioły
40 dag świeżych liści jemioły zalewamy 1 litrem białego słodkiego wina. Po 10 dniach można pić 1/2 szklanki 2 dziennie przed jedzeniem. Kuracja winna trwać 15 dni. Stosujemy ją przy nadciśnieniu, miażdżycy i zbyt obfitym miesiączkowaniu.

Nalewka z jeżyny
Nalewkę z jeżyny przyrządza się w następujący sposób: 1 część świeżych owoców bierzemy 10 części wódki. Nalewkę trzymamy przez kilka tygodni w ciemnym pomieszczeniu. Stosujemy jako środek napotny pijąc 2-3 kieliszki dziennie w okresie przeziębienia.
czytaj na forum...
Link
źródło: Naturalne lekarstwa.edu
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Natura to zdrowie

Zdrowie w naturze

Statystyki reklamowe