09 Sierpień 2020 07:49:28
Nawigacja
Kontakt z administracją
Strona główna
Forum
Artykuły
Newsy
Linki
FAQ
Regulamin
Galeria zdjęć
Szukaj
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Regulamin
Czat
Filmy - zdrowie
DevLOGs
Event Calendar
Ostatnie artykuły
Składniki kosmetyków...
Bóle mięśniowe, staw...
Funkcje układu trawi...
Katar (też sienny)
Chore zatoki
Anemia
Syndrom chronicznego...
Eksperci: Cytologia ...
Na suchy i mokry kaszel
Strzelanie w stawach
Tajemnica bursztynu
Miażdżyca Tętnic
Pomoc w problemach z...
Czego lekarz zwykle ...
Wpływ cukru i miodu ...
Polecane Strony

Natura to zdrowie

Przepisy z Forum

Zdrowie w naturze

Kamica żółciowa
Naturoterapia, leczenie dietą i uzupełnianie niedoboru składników pokarmowych
Ból uśmierzają gorące okłady przyłożone do brzucha i krzyża na 10-15 minut. Pomaga również popijanie małymi łykami podczas posiłków olejku mięty pieprzowej zmieszanej z wodą. Najlepszym sposobem na pozbycie się kamieni żółciowych jest "płukanie wątroby". Przez 6 dni jemy wyłącznie nie przetwarzane produkty żywnościowe oraz jabłka i pijemy dużo surowego soku jabłkowego. Rano siódmego dnia wypijamy filiżankę oleju z oliwek zmieszanego z sokiem z cytryny (w stosunku 1:1). Uważa się, że pobudza to wydzielanie żółci i może spowodować wypłukanie kamieni. Należy pić czystą wodę, ograniczyć produkty mleczne i przyjmować witaminę C.


Kamica pęcherzyka żółciowego

Kamica to odkładanie się soli wapnia i substancji organicznych oraz powstawanie złogów w przewodach lub narządach jamistych. Sprzyjają jej czynniki kostytucjonalne, zaburzenia w przemianie materii, błędy dietetyczne oraz przewlekłe stany zapalne w danym narządzie.
Choroba ta związana jest z obecnością w pęcherzyku żółciowym lub drogach żółciowych złogów w postaci kamieni utworzonych z cholesterolu lub barwników żółciowych z domieszką wapnia. Kamienie żółciowe, zwłaszcza pojedyncze cholesterolowe, nie sprawiają dolegliwości, najczęściej jednak dołączają się zmiany zapalne i objawy w postaci napadów bólowych (kolka). Zamknięcie dróg żółciowych kamieniem może wywołać żółtaczkę. Częściej chorują kobiety w okresie przekwitania. Kamica jest chorobą przewlekłą, mającą często ostry przebieg. Do typowych objawów należą: gwałtowny napad bólów w nadbrzuszu, bardzo często spowodowany spożyciem tłustych pokarmów. Leczenie kamicy żółciowej może być zachowawcze lub operacyjne, zależnie od stanu choroby.
Objawia się zwykle napadami ostrych bólów w prawym podżebrzu, promieniujących do łopatki (kolka żółciowa). Zatkanie przez kamień przewodu pęcherzykowego powoduje powstanie wodniaka pęcherzyka żółciowego, który w wypadku zakażenia może przejść w ropniak pęcherzyka. Leczenie powikłanej kamicy żółciowej jest zawsze operacyjne.
Kamienie żółciowe są złogami odkładającymi się w woreczku żółciowym, zwykle w wyniku diety zawierającej zbyt dużo tłuszczu, a zbyt mało włókien roślinnych. Najczęściej występują u osób chorych na cukrzycę, otyłych i kobiet w ciąży, ale wydaje się, że pewna rolę odgrywają tu również skłonności dziedziczne. Jeśli kamienie zatkają przewody odprowadzające żółć (substancję uczestniczącą w procesie trawienia), stan jest poważny i może wymagać natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Zdarza się, że oprócz bólu, który zwykle odczuwamy w prawym ramieniu czy biodrze, pojawia się żółtaczka (żółte zabarwienie białek oczu, skóry i moczu), zgaga i podwyższona temperatura.

W lżejszych przypadkach pomocne mogą być zioła, ponieważ działają rozkurczowo i tym samym zmniejszają ból oraz ułatwiają przepływ żółci, łagodzą stan zapalny, mają również właściwości bakteriobójcze i pobudzają wątrobę do zwiększonego wytwarzania żółci, poprawiają trawienie.

Nalewka z żółtek, oliwy, cytryn i spirytusu

Dwa surowe żółtka utrzeć z 125 ml. oliwy jadalnej, dodać sok z jednej cytryny i 50 g. spirytusu lub 100 g. wódki-wymieszać. O godzinie 18.00 spożyć jedną część tej masy, o 20.00 drugą, o 22.00 trzecią. Po spożyciu każdej części masy położyć się na 30 minut na prawym boku. Rano o 8.00wypić 2 łyżki stołowe oleju rycynowego. Przed godziną 13.00 spożyć część masy, o 15.00 drugą, a o 17.00 trzecią część.Położyć się na 30 minut na prawym boku po wypiciu każdej części masy. O godzinie 18.00 znów wypić 2 łyżki stołowe oleju rycynowego.
Kurację powtórzyć po 10 dniach.

więcej > Forum oraz Zdrowie w naturze
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Natura to zdrowie

Zdrowie w naturze

Statystyki reklamowe