12 Sierpień 2020 06:14:19
Nawigacja
Kontakt z administracją
Strona główna
Forum
Artykuły
Newsy
Linki
FAQ
Regulamin
Galeria zdjęć
Szukaj
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Regulamin
Czat
Filmy - zdrowie
DevLOGs
Event Calendar
Ostatnie artykuły
Składniki kosmetyków...
Bóle mięśniowe, staw...
Funkcje układu trawi...
Katar (też sienny)
Chore zatoki
Anemia
Syndrom chronicznego...
Eksperci: Cytologia ...
Na suchy i mokry kaszel
Strzelanie w stawach
Tajemnica bursztynu
Miażdżyca Tętnic
Pomoc w problemach z...
Czego lekarz zwykle ...
Wpływ cukru i miodu ...
Polecane Strony

Natura to zdrowie

Przepisy z Forum

Zdrowie w naturze

Leczenie wodą
Leczenie wodą

Od najdawniejszych czasów wykorzystywano leczenie i terapeutyczne właściwości wody. Znano je w dawnych Indiach, Chinach i Egipcie. Doceniali je też starożytni Grecy i Rzymianie. Po dziś dzień wiele religii i kultów zachowało w swej obrzędowości praktyki oczyszczania wodą ludzkiego ciała, umysłu i duszy.
Współczesna medycyna, choć nie lekceważy terapeutycznych właściwości wody, wykorzystuje je w stopniu bardziej niż skromnym. Szkockie bicze, podwodne masaże, jacuzzi to stanowczo zbyt mało. W gruncie rzeczy służą one jedynie rehabilitacji. W nowożytnym wodolecznictwie wielkie zasługi położyli Wincenty Priessnitz, wynalazca prysznica i Sebastian Kneipp, światowej sławy hydroterapeuta. Terapeutyczne recepty tego ostatniego, mimo rozwoju medycyny, pozostają wciąż aktualne i niezastąpione. Kąpiele, półkąpiele, oblewanie ciała, parówki, prysznice, ciepłe, zimne, zmienne, to prosty i tani arsenał środków leczących, regenerujących i rehabilitujących. Wielu naturoterapeutów poleca je jako proste, ogólnodostępne i skuteczne. W swojej praktyce również proponuję je pacjentom. Stanowią doskonałe uzupełnienie leczenia medycznego i terapii energetycznych.

źródło Kalendarz zdrowia

Astma oskrzelowa
Podczas silnych ataków astmy należy stosować okłady z gorącej wody. Kompresy przykłada się na piersi i szyję chorego. Po napadzie astmy stosuje się oblewanie górnej części ciała i pleców ciepłą wodą. Dodatkowo należy pić co pół godziny odwar z 1 łyżki stołowej liścia pokrzywy zalanej 1 szklanką wrzątku.

Bezsenność
Przed położeniem się do łóżka oblewać zimną wodą nogi od kolan w dół, prysznicem lub garnuszkiem.
Zabieg trwa 1 minutę. Zimna woda, zwężając naczynia krwionośne w nogach, powoduje jednocześnie przepompowywanie większej ilości krwi w ten rejon. Jej naturalny odpływ z okolic mózgu powoduje uczucie senności, podobnie jak po posiłku.

Bicie serca
Szybkie bicie serca uspokoi okład kompresu uprzednio zanurzonego w zimnej wodzie.
Pobudzeniu akcji serca służy kompres z ciepłej wody.

Ból głowy
Stosować zimne wodne kompresy na czoło i kark. Należy je zmieniać kilkakrotnie.

Czkawka
Aby uspokoić ruchy przepony, należy okładać brzuch ciepłym kompresem zanurzanym
wielokrotnie w wodzie.

Gorączka
Jednym z wypróbowanych sposobów obniżania temperatury ciała jest omywanie całego ciała osoby chorej zimną wodą. Omywamy mniej więcej około 1 minuty i powtarzamy zabieg co godzinę. W ciągu dnia stosuje się nawet do 10 zabiegów. Po omywaniu należy zostać w łóżku.

Hemoroidy
Po każdym oddaniu stolca umyć odbyt zimną wodą. W przypadku ostrego zapalenia hemoroidów należy zastosować natychmiast zimną kąpiel nasiadową trwającą 1-2 minuty. Sebastian Kneipp
zaleca również siedzenie codziennie przez 15 minut na grubym suknie uprzednio zanurzonym w zimnej wodzie.

Katar
Aby powstrzymać rozwijający się katar lub skrócić jego trwanie, należy w ciągu dnia parokrotnie zanurzyć łokcie w gorącej wodzie. Woda nie powinna być zbyt gorąca, łokcie są bowiem bardzo wrażliwe na temperaturę. Zanurzamy je na 1 minutę.

Krwawienie z nosa
Przykładać na kark kompres z zimnej wody. Wciągać zimną wodę nosem.

Moczenie nocne
Każdego wieczoru stosować kąpiel nóg do kostek w wodzie nieprzekraczającej temperatury 40 stopni C. Czas kąpieli 2 minuty.

czytaj dalej.... Forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Natura to zdrowie

Zdrowie w naturze

Statystyki reklamowe