12 Sierpień 2020 06:02:13
Nawigacja
Kontakt z administracją
Strona główna
Forum
Artykuły
Newsy
Linki
FAQ
Regulamin
Galeria zdjęć
Szukaj
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Regulamin
Czat
Filmy - zdrowie
DevLOGs
Event Calendar
Ostatnie artykuły
Składniki kosmetyków...
Bóle mięśniowe, staw...
Funkcje układu trawi...
Katar (też sienny)
Chore zatoki
Anemia
Syndrom chronicznego...
Eksperci: Cytologia ...
Na suchy i mokry kaszel
Strzelanie w stawach
Tajemnica bursztynu
Miażdżyca Tętnic
Pomoc w problemach z...
Czego lekarz zwykle ...
Wpływ cukru i miodu ...
Polecane Strony

Natura to zdrowie

Przepisy z Forum

Zdrowie w naturze

Nadciśnienie tętnicze
Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze to wartości ciśnienia równe lub większe od 140/90 mmHg

Długotrwale utrzymujące się podwyższone ciśnienie tętnicze wywiera bardzo szkodliwy wpływ na naczynia, serce i nerki.

Następstwami nieleczonego lub nieskutecznie leczonego nadciśnienia są: choroba wieńcowa i niewydolność serca, udar mózgu i demencja, a także niewydolność nerek
Lek, który obniża ciśnienie tętnicze krwi zapobiega demencji skuteczniej, niż początkowo przypuszczano - informuje "British Medical Journal".
Jak wykazały badania przeprowadzone przez naukowców z Boston University School of Medicine, obejmujące ponad 800 000 mężczyzn, osoby, które otrzymują leki z grupy blokerów receptora angiotensynowego (ARCool o połowę rzadziej w porównaniu z pacjentami biorącymi inne leki obniżające ciśnienie zapadają na chorobę Alzheimera i inne formy demencji. Ponadto w połączeniu z innymi lekami na nadciśnienie (z grupy ACE), ARB chronią przed dalszym postępem choroby, zmniejszając o 67 procent ryzyko przedwczesnego zgonu lub niepełnosprawności, wymagającej pobytu w domu opieki.

Odkrycie może mieć naprawdę duże znaczenie, biorąc pod uwagę, że w roku 2050 na demencję będzie cierpieć około 115 milionów osób.

Wiadomo, że nadciśnienie uszkadza naczynia krwionośne, co w dłuższej perspektywie zwiększa ryzyko nie tylko uszkodzenia nerek, udaru czy zawału, ale także demencji.


www.onet.nauka

więcej o nadciśnieniu czytaj....Twoje choroby

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze jest dość powszechną chorobą o podstępnym, utajonym przebiegu i najczęściej dopiero po latach jej trwania, kiedy już występują objawy, jak bóle głowy, zadyszka, gorsze widzenie, udar mózgu czy zawał serca, chory zwraca się o pomoc. Jest to choroba osób dorosłych i dzieci, stąd tak istotnego znaczenia nabiera konieczność dokonywania pomiaru ciśnienia przy każdej wizycie lekarskiej, niezależnie od wieku czy płci osoby zgłaszającej się do lekarza. Najpierw należy ustalić i leczyć przyczynę wywołująca nadciśnienie i stosować leki. Preparaty ziołowe i akupresura odgrywają rolę pomocniczą w zwalczaniu nadciśnienia, zwłaszcza postaci lżejszych.

Nadciśnienie tętnicze
Nadciśnienie tętnicze jest schorzeniem występującym bardzo często.
W początkowej fazie choroby zbyt wysokie ciśnienie tętnicze może być względnie łatwo i w stosunkowo krótkim czasie zmniejszone - po zastosowaniu diety, odpowiedniego trybu życia i podaniu właściwych leków. W późniejszym okresie, gdy nadciśnienie utrzymuje się, wskazane jest stosowanie diety bezsolnej i z małą ilością płynów oraz regularnego leczenia, aby uniknąć wystąpienia powikłań. W przypadkach, gdy przyczyna nadciśnienia została ustalona, wskazane jest właściwe leczenie przyczynowe.

Kuracje ludowe

Sok z buraka czerwonego
Zmieszać z miodem w proporcji 1:1. Pić 3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej.

Kwaśne mleko, kefir, maślanka
Jedną szklankę kwaśnego mleka, kefiru lub maślanki zmieszać z 1 łyżeczką sproszkowanego cynamonu. Pić w ciągu dnia 2-3 szklanki. Kuracja trwa 2 tygodnie.

Ocet jabłkowy
Przed każdym posiłkiem pić 1-3 łyżki octu jabłkowego. Dla smaku można mieszać go z miodem w proporcji 1:1.

Okłady z białej kapusty
Rozwałkowane liście kapusty przykładać na kark, okolice nerek i stopy. Zabieg powtarzać przez 7 dni.

więcej na Forum Zdrowie w naturze
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Natura to zdrowie

Zdrowie w naturze

Statystyki reklamowe