20 Czerwiec 2019 23:20:16
blankNawigacjablank
blank Kontakt z administracją
Strona główna
Forum
Artykuły
Newsy
Linki
FAQ
Regulamin
Galeria zdjęć
Szukaj
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Regulamin
Czat
Filmy - zdrowie
DevLOGs
Event Calendar
blank
blankblankblank
blankOstatnie artykułyblank
blank Składniki kosmetyków...
Bóle mięśniowe, staw...
Funkcje układu trawi...
Katar (też sienny)
Chore zatoki
Anemia
Syndrom chronicznego...
Eksperci: Cytologia ...
Na suchy i mokry kaszel
Strzelanie w stawach
Tajemnica bursztynu
Miażdżyca Tętnic
Pomoc w problemach z...
Czego lekarz zwykle ...
Wpływ cukru i miodu ...
blank
blankblankblank
blankPolecane Stronyblank
blank

Dyskopatia

Przepisy z Forum

Zdrowie w naturze

blank
blankblankblank
blankZapalenie pęcherzablank
blank
Zapalenie pęcherzaJest to stan zapalny pęcherza moczowego wywołany zakażeniem bakteryjnym. Choroba ta występuje stosunkowo często - szczególnie u dorosłych kobiet (choć dotyczy również mężczyzn i dzieci) - i ma tendencję do nawrotów.

Objawy, takie jak ból lub pieczenie przy oddawaniu moczu, a czasem krwiomocz, mogą mieć różny stopień nasilenia. W cięższych przypadkach pojawia się gorączka i ból pleców.

Zapalenie pęcherza może mieć wiele różnorodnych przyczyn, w tym zły stan higieniczny, nieprawidłowe żywienie, leki, stany zapalne, takie jak przeziębienie lub grypa, nieprawidłowa postawa, stres i niepokój, reakcja alergiczna na składniki chemiczne kosmetyków, ubrania, czy innych artykułów tekstylnych, np. ręczników oraz uszkadzające tkanki stosunki płciowe.

Zapalenie pęcherza zwykle samo przechodzi po pewnym czasie, jeśli wystarczająco dba się o higienę i powstrzymuje od stosunków płciowych. Jest jednak tak nieprzyjemną i kłopotliwą dolegliwością, że niewiele osób decyduje się czekać, aż samo przejdzie.

Przez medycynę jest uważane za najczęściej występujący stan zapalny dolnego odcinka dróg moczowych. Powodem zapalenia pęcherza moczowego są w większości infekcje bakteryjne rozwijające się najpierw w cewce moczowej. Do rzadszych przypadków należy zaliczyć stany zapalne będące wynikiem wydalania przez organizm substancji toksycznych do moczu. Stan zapalny pęcherza objawia się często wzmożonym parciem na mocz, bolesnością okolicy pęcherza, częstym lecz skąpym wydalaniem moczu. W badaniach analitycznych moczu stwierdza się obecność niewielkiej ilości białka, białych i czerwonych krwinek, śluzu i złuszczonego nabłonka.

Zapalenie pęcherza moczowego może przebiegać w sposób ostry lub przewlekły. Oba przypadki leczy się środkami powszechnie stosowanymi przez medycynę akademicką, to znaczy stosując środki bakteriobójcze i dezynfekujące drogi moczowe. Bardzo pomocne w leczeniu infekcji dróg moczowych są kuracje naturalne, zwłaszcza ziołowe, a także okłady, nasiadówki, zabiegi akupresury.
Wodolecznictwo

Pomóc może kąpiel nasiadowa na przemian w ciepłej i zimnej wodzie oraz gorąca, półgodzinna kąpiel o temperaturze 37oC. Zabiegów tych nie poleca się osobom z podwyższonym ciśnieniem lub słabym sercem.

Należy nosić bawełniana bieliznę.Leczenie dietą i uzupełnianie niedoboru składników pokarmowych


Wypicie ciepłej wody z rozpuszczoną 1 łyżeczką sody oczyszczonej, może złagodzić dolegliwości w ciągu 20 minut. Pomóc może również jogurt. Aby zapobiec atakom, należy dbać o możliwie bogatą dietę, szczególnie w świeże warzywa i owoce, unikając jednak owoców kwaśnych, które powodują nasilanie się dolegliwości. Uważa się, że doskonałym środkiem zapobiegającym zapaleniu pęcherza jest sok żurawinowy, ale nie należy go pić w czasie występowania dolegliwości, ponieważ może je pogłębić. Bardzo dobry jest natomiast napar z rumianku i bławatka. Należy pić dużo czystej wody (6-8szklanek) i wyeliminować kawę oraz alkohol.

Sok z żurawin lub żurawiny w kapsułkach zapobiegają zapaleniu pęcherza - ale nie leczą go.

Ziołolecznictwo

Przy pierwszych oznakach stanu zapalnego skuteczny jest napar z rumianku, napar z kminku, kolendry i kopru włoskiego (filiżanka 3 razy dziennie). Pomaga napar z nagietka, krwawnika i dziurawca, a także perzu właściwego i liści bukko. Jeżówka purpurowa, w płynie lub kapsułkach, jest skuteczna przy wszystkich zakażeniach.
Fot. Robyn Mackenzie /Shutterstock.comAdmin dnia kwiecień 19 2015 16:11:02 · Drukuj
blankLogowanieblank
blank
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank
blankblankblank
blankReklamablank
blank
Strona Bogdana

Zdrowie w naturze

Statystyki reklamowe
blank
blankblankblank
nav-left  nav

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.