Co może pomóc – grypa

Co może pomóc …

Grypa  – jest ostrą choroba zakaźną i bardzo zaraźliwą. Wywołują ja wirusy typu A, B lub C, które są przenoszone drogą kropelkową (np. podczas kichania). Objawy choroby występują niemal natychmiast po wniknięciu wirusa do organizmu, a zakazić się można wszędzie – w domu, szkole, pracy czy na ulicy.
Objawy zakażenia wirusem typu C niewiele się różnią od „zwykłego” przeziębienia. Przebieg choroby jest łagodny i rzadko występują powikłania. Natomiast typy A i B są bardziej zjadliwe. Choroba zaczyna się gwałtownie, a jej charakterystyczne objawy to wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśni i stawów, ból głowy, ból gardła, często katar, czasami nudności. Jeśli nie ma powikłań, to po kilku dniach gorączka spada, ale chory jest bardzo osłabiony, czuje ciągłe zmęczenie, więcej się poci. Taki stan może się utrzymywać nawet do kilku tygodni.

Choroba wywołana wirusem grypy ma ciężki przebieg i może powodować wystąpienie powikłań, takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie ucha środkowego czy zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia. W ciężkich postaciach mogą wystąpić nawet objawy neurologiczne. powikłania pogrypowe mogą być śmiertelne!
Leczenie jest wyłącznie objawowe i preparaty roślinne są często stosowane jako napotne, przeciwgorączkowe, moczopędne, wykrztuśne, wzmacniające, zwiększające odporność i odkażające.

Kuracje ludowe

  • Inhalacje z soku cebuli
  • Co parę godzin wdychać substancje lotne unoszące się ze świeżego soku cebuli.
  • Macerat z cebuli
  • Dwie duże cebule pokroić w grube plastry i zalać 1/2 l chłodnej przegotowanej wody. Odstawić na parę godzin. Pić wieczorem po 1 szklance. Kuracja 2-tygodniowa.
  • Mleczko z maku
  • Wydatnie zwiększa pocenie wysmarowanie ciała mleczkiem wyciśniętym z maku.
  • Napój rozgrzewający
  • Zaparzyć filiżankę czarnej herbaty. Dodać 3 stołowe łyżki soku z czarnej rzodkwi, 1/4 łyżeczki imbiru i szczyptę soli. Pić wieczorem 1 filiżankę.


Kąpiele


Trzy łyżeczki sproszkowanego imbiru zalać 1 l zimnej wody. Ogrzewać na małym ogniu, nie dopuszczając do wrzenia. Po kilku minutach przelać do wanny z ciepłą wodą. Czas kąpieli 15 minut. Po kąpieli należy położyć się do łóżka.

źródło: Poradnik Uzdrawiacza (Wydanie Specjalne)

więcej Forum

Dodaj komentarz