Anemia

Anemia – Proste sposoby na choroby. Niedawno okazało się, że pokrzywa zawiera najwięcej ze wszystkich roślin chlorofilu (zielonych ciałek), którego budowa jest bardzo zbliżona do struktury hemoglobiny czerwonych ciałek krwi. Dziś już wiadomo, że roślina ta nie ustępuje preparatom żelaza w krwiotwórczym działaniu przy leczeniu anemii, przy krwawieniach, w stanach osłabienia, zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Ponadto pokrzywa zawiera wiele witamin: A, C, K (koniecznych do krzepliwości krwi), enzymów, związków …

Proste sposoby na choroby

Anemia

Liście majowej pokrzywy zerwać przed kwitnięciem, wypłukać i po osuszeniu wycisnąć w sokowirówce. Zmieszać z wodą w proporcji 1:1. Pić sok świeży lub z lodówki. 

Pokrzywa zwyczajna znakomita na anemię! 

Niedawno okazało się, że pokrzywa zawiera najwięcej ze wszystkich roślin chlorofilu (zielonych ciałek), którego budowa jest bardzo zbliżona do struktury hemoglobiny czerwonych ciałek krwi. Dziś już wiadomo, że roślina ta nie ustępuje preparatom żelaza w krwiotwórczym działaniu przy leczeniu anemii, przy krwawieniach, w stanach osłabienia, zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Ponadto pokrzywa zawiera wiele witamin: A, C, K (koniecznych do krzepliwości krwi), enzymów, związków mineralnych, mikroelementów, we włoskach parzących posiada sekretynę, czyli specyfik pobudzający czynności i wydzielanie gruczołów dokrewnych. Dlatego pokrzywa nie tylko wzmacnia apetyt, ale i przyspiesza przemianę materii, działa więc odchudzająco. Pokrzywa stosowana jest także przy schorzeniach wątroby, nerek, przy pielęgnacji i wzmacnianiu włosów.

Anemia złośliwa

Pomocne jest dawkowanie ziół. Zielarze zalecają różne ilości. Jedni każą pić trzy razy dziennie po szklance odwaru, inni po dwie, niektórzy znów przy jednych chorobach polecają pić po pół szklanki, a jeszcze Inni po 3 lub 4 łyżeczki dziennie. Wskazania typu – pić 3 lub 4 łyżeczki odwaru ziołowego, to rzecz niepoważna. Jest to bawienie się w leczenie, a nie leczenie. Można i powinno stosować się takie dawki różnych nalewek, tinktur, ale nie odwarów. Według wieloletniego praktyka – Klimuszkę, stosowanie ziół leczniczych powinno być następujące: Otóż łyżkę kopiastą ziół zalać szklanką wrzącej wody na trzy godziny. Jest to jakby macerowanie. Można też gotować 5 minut, po przecedzeniu zostaje odwar najwyżej trzy czwarte szklanki. Taka dawka jest dla każdego na każdą chorobę właściwa. Dla dzieci zaś od pół do jednej trzeciej szklanki, zależnie od wieku dziecka. Może się zdarzyć, ale to bardzo rzadko, że dany organizm mocno reaguje na zioła, wówczas się zmniejsza albo dawkowanie do pół szklanki odwaru lub pije się tylko dwa razy dziennie po 3/4 szklanki.

Po 50 g

 • Liść pokrzywy
 • Liść porzeczki czarnej
 • Liść orzecha włoskiego
 • Liść bobrka
 • Ziele krwawnika
 • Korzeń mniszka lekarskiego
 • Kłącze tataraku
 • Owoc róży
 • Owoc jarzębiny
 • Kwiatostan głogu
 • Owoc jałowca 

Sposób użycia: wszystkie składniki razem zmieszać i na każdy raz brać 1 kopiastą łyżkę stołową tej mieszanki, zalać 1szklanką wrzątku, przykryć na 3 godziny. Przecedzić, lekko podgrzać i pić 3 razy dziennie po szklance przed posiłkiem. Dobrze jest pić przed kolacją mały kieliszek nalewki, sporządzonej w ten sposób. Siedem łyżek drobno pokrajanych świeżych liści majowej pokrzywy zalać rozcieńczonym spirytusem na pół z przegotowaną wodą w Ilości 3/4 i litra. Po 10 dniach nalewka jest już gotowa. Nadto przyjmować doustnie ampułkę Biostyminy na dzień.

Dodane przez Ela dnia grudzień 12 2011 14:01:30 2537 

Dodaj komentarz