Tajemnica bursztynu

 

O dobroczynnym oddziaływaniu bursztynu na ustrój można przekonać się osobiście. Faktem jest że w czasie grasującej grypy można zabezpieczyć się przed nią, wypijając codziennie rano szklankę herbaty do której dodano 3 krople nalewki bursztynowej, a nacieranie nalewką pleców i piersi obniża skutecznie temperaturę przy stanach podgorączkowych i przynosi ulgę przy zapaleniu płuc i oskrzeli.

Tajemnica bursztynu

O dobroczynnym oddziaływaniu bursztynu na ustrój można przekonać się osobiście. Faktem jest że w czasie grasującej grypy można zabezpieczyć się przed nią, wypijając codziennie rano szklankę herbaty do której dodano 3 krople nalewki bursztynowej, a nacieranie nalewką pleców i piersi obniża skutecznie temperaturę przy stanach podgorączkowych i przynosi ulgę przy zapaleniu płuc i oskrzeli. Stwierdzono również na podstawie licznych pozytywnych wyników w leczeniu bursztynem że wszelkie niedomagania sercowe i krążeniowe, jak osłabienie mięśnia sercowego, arytmia, bóle głowy etc. zmniejszają się doraźnie przez nacieranie bolących miejsc nalewką bursztynową lub z braku takowej, zwykłym kawałkiem jantary.
 
W przypadku zmęczenia lub bólu głowy potrzeć kark, nadgarstki i skronie kawałkiem bursztynu w miejscu gdzie wyczuwalny jest puls a jedna kropla nalewki bursztynowej wtarta w nadgarstek orzeźwia i poprawia samopoczucie. Przy astmie bierze się kilka kropli tinktury rozcieńczoną w niewielkiej ilości herbaty ziołowej.
Fama głosi że bursztyn posiada właściwości przeciwnowotworowe oraz na choroby tarczycy. Zabezpieczyć przed tymi chorobami można się ponoć, nosząc na szyi naszyjnik bursztynowy o kształtach wielobocznych, w których załamują się promienie słoneczne, kierowane przez skórę do wnętrza ustroju. 
 
Sposób przygotowania nalewki bursztynowej 
Do sporządzenia nalewki nadaje się bursztyn nie oszlifowany, obrabiany – surowy. Przed użyciem należy go rozkruszyć młotkiem lub rozdrobnić w moździerzu.
– 50,0 g bursztynu
– zalać 1/2 litra spirytusu 96% (broń Boże denaturatem)
– Pozostawić w ciepłym miejscu i często wstrząsać.
– Po 2 tygodniach nalewka jest zdatna do użytku.
 
Bursztyn nie rozpuszcza się całkowicie, wydziela się do niego jedynie substancje, które zabarwiają alkohol na kolor żółty i posiadają moc uzdrawiającą.
 
art. ze strony Leki z Bożej Apteki PDF czytaj więcej na Forum

Dodaj komentarz