Tajemnica bursztynu
Dodane przez Ela dnia Sierpień 11 2010 11:40:57
Tajemnica bursztynu

O dobroczynnym oddziaływaniu bursztynu na ustrój można przekonać się osobiście. Faktem jest że w czasie grasującej grypy można zabezpieczyć się przed nią, wypijając codziennie rano szklankę herbaty do której dodano 3 krople nalewki bursztynowej, a nacieranie nalewką pleców i piersi obniża skutecznie temperaturę przy stanach podgorączkowych i przynosi ulgę przy zapaleniu płuc i oskrzeli.
Stwierdzono również na podstawie licznych pozytywnych wyników w leczeniu bursztynem, że wszelkie niedomagania sercowe i krążeniowe, jak osłabienie mięśnia sercowego, arytmia, bóle głowy etc. zmniejszają się doraźnie przez nacieranie bolących miejsc nalewką bursztynową lub z braku takowej, zwykłym kawałkiem jantary.

W przypadku zmęczenia lub bólu głowy potrzeć kark, nadgarstki i skronie kawałkiem bursztynu w miejscu gdzie wyczuwalny jest puls a jedna kropla nalewki bursztynowej wtarta w nadgarstek orzeźwia i poprawia samopoczucie.
Przy astmie bierze się kilka kropli tinktury rozcieńczoną w niewielkiej ilości herbaty ziołowej.
Fama głosi że bursztyn posiada właściwości przeciwnowotworowe oraz na choroby tarczycy. Zabezpieczyć przed tymi chorobami można się ponoć, nosząc na szyi naszyjnik bursztynowy o kształtach wielobocznych, w których załamują się promienie słoneczne, kierowane przez skórę do wnętrza ustroju.

Sposób przygotowania nalewki bursztynowej
Do sporządzenia nalewki nadaje się bursztyn nie oszlifowany, obrabiany - surowy. Przed użyciem należy go rozkruszyć młotkiem lub rozdrobnić w moździerzu.
50,0g. bursztynu zalać
1/2 litra spirytusu 96% (broń Boże denaturatem)
Pozostawić w ciepłym miejscu i często wstrząsać. Po 2 tygodniach nalewka jest zdatna do użytku.
Bursztyn nie rozpuszcza się całkowicie, wydziela się do niego jedynie substancje, które zabarwiają alkohol na kolor żółty i posiadają moc uzdrawiającą.

art. ze strony Leki z Bożej Apteki PDF
czytaj więcej na Forum