Bóle mięśniowe, stawowe i neurogenne
Dodane przez Admin dnia Maj 29 2012 01:21:39
Bóle mięśniowe, stawowe i neurogenne

Bóle stawów, mięśni i nerwów są równie częste jak bóle głowy i pleców (choć te ostatnie są właśnie przejawem dolegliwości w stawach, mięśniach i układzie nerwowym). Często trudno ustalić przyczynę bólu, na przykład w takich przypadkach jak rwa kulszowa, gdyż ból pojawia się często w innym miejscu niż zmiany chorobowe. Przyczyna wielu dolegliwości neurologicznych, mięśniowych i stawowych zlokalizowana jest w plecach, nawet jeśli ból czujemy w rękach lub nogach.

Samoleczenie metodami naturalnymi polega głównie na możliwie szybkim uśmierzeniu bólu, a następnie rozpoznaniu jego przyczyny. Najskuteczniejsze naturalne metody walki z bólem to masaż z dodatkiem olejków aromatycznych oraz zabiegi z zastosowaniem urządzeń do przezskórnej elektrostymulacji nerwu, a także aparatów wykorzystujących fale dźwiękowe i elektromagnetyczne, wodolecznictwo, akupresura i zioła o działaniu uśmierzającym. Długotrwałą poprawę można natomiast uzyskać przez ruch, korekcję postawy, ćwiczenia rozciągające, zmianę diety, uzupełnienie niedoboru składników pokarmowych oraz psychologiczne terapie relaksacyjne.
Uwaga Choć w niniejszym dziale dolegliwościom neurologicznym, mięśniowym i stawowym poświęcono oddziele podstrony, choroby te są wzajemnie powiązane i często leczenie jednej z nich leczy jednocześnie drugą.

więcej poczytasz na Forum