Koronawirus

Koronawirus

Nauka przeciw pandemii

to inicjatywa zrzeszająca uznanych ekspertów ze środowiska naukowego pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala, którzy zjednoczyli się na rzecz szerzenia rzetelnej informacji dotyczącej konieczności szczepień przeciw COVID-19 oraz innowacyjnych technologii zastosowanych w szczepionkach.

Przedstawiciele środowiska naukowego w ramach inicjatywy „Nauka przeciw pandemii” przygotowali białą księgę pod tytułem „Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność

Na stronie do pobrania Biała Księga  utworzona przez wielu uznanych specjalistów i autorytetów w dziedzinie medycyny. 


Zachęcam również do przeczytania artykułu

Szczepionka na COVID w pytaniach i odpowiedziach. Czy mogą ją przyjąć alergicy lub kobiety w ciąży? A co z ozdrowieńcami?


„Pytania o szczepionkę na COVID-19 zadają nie tyko zwykli ludzie, lecz także lekarze i pielęgniarki. Za zgodą prof. Wojciecha Szczeklika, internisty, immunologa i anestezjologa z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego prezentujemy jego odpowiedzi na pytania medyków o szczepionkę konsorcjum Pfizer-BioNTech, które wcześniej opublikował na Twitterze.”


Wiele odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania.

Znajdziesz również wiele linków do rzetelnych wypowiedzi uznanych autorytetów oraz wpisy użytkowników na naszym Forum w temacie Koronawirus

„W Polsce mamy do czynienia z genetyczną mieszanką wielu typów i podtypów SARS CoV-2”
Ten artykuł i wiele innych wartych jest przeczytania, jak np.
Amantadyna wyleczy COVID-19 w 48 godzin? Uwaga na podejrzaną kurację

Warto przeczytać, nie do końca jest niewiarygodne, chociaż nie zbadane na randomizowanych grupach. Właściwie to nowy wirus i nic nie jest zbadane, raczej na trafianego.

Na marginesie dodam, że to jest strona, która wyszukuje fake newsów, prostuje nierzetelne wiadomości.

Profesor Fal: coś zmieniło się w przebiegu wirusa i nie potrafimy tego naukowo zdefiniować

Ponad 16 tysięcy nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem i kolejnych 580 zmarłych osób chorych na COVID-19 – takie dane podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. – W ostatniej dobie Polska jest piątym krajem na świecie, jeśli chodzi o przyrost nowych przypadków zgonów. I my poza dziesiąte miejsce nie wychodzimy od dwóch tygodni – podkreślił na antenie TVN24 profesor Andrzej Fal z Kliniki Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych Szpitala MSWiA w Warszawie.

coronavirus 4914026 340

SPOSÓB ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ CHOROBY

„Wirus wywołujący COVID-19 jest przenoszony głównie przez kropelki, które wydzielają się, gdy osoba zarażona kaszle, kicha i wydycha powietrze. Kropelki te są zbyt ciężkie, aby unosić się w powietrzu, dlatego szybko opadają na podłogi i powierzchnie. Do zakażenia poprzez wdychanie wirusa może dojść wtedy, gdy w pobliżu znajduje się osoba chorująca na COVID-19 lub poprzez dotknięcie skażonej powierzchni, a następnie oczu, nosa lub ust.” Więcej informacji znajdziesz na who.int

Zarejestruj się, serdecznie zapraszamy, może masz doświadczenia, przechorowałeś tę chorobę, podziel się informacjami z innymi.
Każda informacja się liczy, im mniej osób zachoruje tym lepiej.